Kerro oma tyylis!!

niin et millasiin vaateisiin te nykyään pukeiudutte??? ja ikäs sukupuoles....

------------------------------------------


ite käytän farkui ja joitain paitoja... skeittarit...oon 14 vuotias tyttö....
141055
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

käytän tollasii farkkui,skeitti kenkii ja huppareit ja mitä nyt satun ostamaan...oon 16 v. poika...

Äänestä

Mä käytän mustia korollisia eteenpäin kapenevii kenkii ja sit tiukkoja farkkuja ja just ja just perseen päälle ulottuvaa talvitakkia (sellasta ruskeeta mis on karvaa, vittu se on kyl sexyyh) ja sit tavallisii paitoja!! xD

Äänestä
  • Nii eli mä pukeudun aika löysiin housuihin,huppariin ja skeittareihi.:D
    Ja oon tyttö,11w.

    Äänestä

  • PätkiZ kirjoitti:

    Nii eli mä pukeudun aika löysiin housuihin,huppariin ja skeittareihi.:D
    Ja oon tyttö,11w.

    mun tyyli on nyt tällä hetkellä sellanen vähän tyttömäinen(?) ja käytän nyt kirkkaita värejä ja isoja korviksia,sellasia vähä varrellisia kenkiä paitoja on vaikka millasia,esim.sellaset hupparit on jees :D joo mut siis mun tyyli vaihtelee.kasilla olin vielä punkkari, oon ollu myös lökäri.nyt pukeudun kuulemma "kanamaisesti.. mut siis tyyli vaihtelee ja se piristää..oon 15V tytskä :P

    Äänestä

  • pinni89 kirjoitti:

    mun tyyli on nyt tällä hetkellä sellanen vähän tyttömäinen(?) ja käytän nyt kirkkaita värejä ja isoja korviksia,sellasia vähä varrellisia kenkiä paitoja on vaikka millasia,esim.sellaset hupparit on jees :D joo mut siis mun tyyli vaihtelee.kasilla olin vielä punkkari, oon ollu myös lökäri.nyt pukeudun kuulemma "kanamaisesti.. mut siis tyyli vaihtelee ja se piristää..oon 15V tytskä :P

    17 -vuotias poitsu.
    Mustat farkut (ei sellaiset skeitti -tyyliset, mitkä vain roikkuvat joka puolelta), yleensä tumma t-paita (vaaleitakin on), avonainen tummansininen kauluspaita ja ruskehtavat mukavat kengät.

    Takit: puolipitkä musta nahkatakki, vaalea kangastakki kesähelteille, rähjäinen nahkarotsi (ulkoilmaelämää varten) ja talveksi ruotsin armeijan puolipitkä talvitakki. On muuten lämmin talvella, siitä ei tule tuuli, lumi eikä vesi läpi!
    Muutakin asustetta löytyy, mutta kun tyyliä kysyttiin, niin enpä ala luettelemaan kaapin sisältöä..
    Niin ja sitten kalsarit ja sukat.

    Äänestä

Vaihdan tyyliä melkeen joka päivä. Se pitää ihmiset varpaillaan, että kuka ees oikeesti oon x) tänään oon tyylikkääseen musta-valkoiseen pukeutunut korkokenkä-bisnesnainen, huomenna Kapasiteettiyksikön taustatanssija, sitte taas 70-luvun stallari, ja ehkä sitte sellanen yläaste ikänen söpöliini lila-pinkki ja paksupohjaset kengät. Kuulostaa muuten ihan hullulta tää mun vaihtelu... :D 19v. tytteli

Äänestä

Mä tykkään hevi-vaatteista.

-mustat farkut
-mustat lenkkarit
-lukuisia hevi aiheisia paitoja
-kaulassa roikkuu pieni miekka-koru jonka ympärille on kiertynyt käärme

Äänestä
  • ja ikää on kertynyt jo 15v.

    Äänestä

  • Hand of Doom kirjoitti:

    ja ikää on kertynyt jo 15v.

    Omaan tyyliini kuuluu enimmäkseen pitkähihaisia mustia paitoja kilpikonnakauluksella, joskus ilman.
    Hopeisia koruja, puusta veistetyt ja mustaksi maalatut "karhunkynnet" kaulakoruna, rannekkeita, ja niittejä, tosin niittikaulapantaa en suosi.
    Yleensä suorat mustat housut, tai sitten pitkä hame. Kenkiä löytyy maihareista mustiin korkokenkiin, ja korkoa täytyy löytyä.

    Takkeina löytyy polviin asti ylettyvä musta nahkatakki, ja pitkä musta kangastakki.
    Tietenkin jakkuakin voi silloin tällöin pitää.

    Kylmällä säällä voi pitää mustaa liiviä.

    Äänestä

..Aina ja Ikuisesti...Oon tyttö(14)..Hoppari olen ja tulen olemaan!...Peace!

Äänestä

Eli mie käytän puolipitkää, mustaa, nahkatakkia, maihareita, mustia farkkuja ja mustia paitoja. Oon tyttö, yläaste ikänen.

Äänestä

No mie oon hiukan punk-tyylinen...
Yleensä käytän tummansinisiä, tai mustia tosi kulutettuja farkkuja, tosin PVC-housutki menee...
Mustia pitkähihaisia paitoja, tai toppeja.
Sit musta nahka -tai kangastakki.
Jalassa yleesä maiharit;oranssit, liilat tai mustat...
Kaulassa roikkuu kaikkee niitistä kettiinkiin, munalukkojaa ja sit ihan tavallisii koruja...

Ja minä olla kuustoista kesänen tyttölapsi...

Äänestä
  • 18-vuotias tyttö, yleensä mut tapaa joko pitkä, musta loimusamettihame, pitkä musta nahkatakki ja joku tyylikäs musta pusero päällä (tribaaleja, kotkia, bändipaitoja, toppeja, samettia) ja tietysti pitkävartiset nahkasaappaat.
    Joskus taas mustat housut, prätkärotsi tai pilottitakki ja mustaa ja kirkkaanpunaista huivia tykkään pitää päässä, joko tyttömäisemmin tai "piraatti"-tyylisesti otsalla, kuin jätkillä.
    Semmonen oon minä. Whadda´you think?

    Äänestä

joo, korsetit, mustat housut/hame, pitk musta takki ja saappaat jalas.. kaikkea täälaista..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Donna kirjoitti:

niin et millasiin vaateisiin te nykyään pukeiudutte??? ja ikäs sukupuoles....

------------------------------------------


ite käytän farkui ja joitain paitoja... skeittarit...oon 14 vuotias tyttö....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu