Niitä varmaan meille kaikille riittää, kunhan vain tekee itselleen selväksi mitä ovat ne omat kriteerit, omat tunteet, omat näkökulmat ja ajatukset, joiden avulla niitä voi peilata ja miettiä. se oletko onnellinen on tietysti monella tavoin sinusta itsestäsi kiinni mutta toisaalta on paljon sellaista, joka liityy jollain muulla tavoin onnellisuuteesi ja siihen voitko vaikuttaa siihen. Onnellisuus koostuu monesta eri palasesta ja kun näitä palapelin paloja katsoo, etsii ja toivottavasti löytää monien samanlaisten seasta, se vie aikaa, se ei tapahtdu hetkessä, siihen vaikuttaa niin moni seikka.. Onnea ei voi ostaa, se on mknusta fakta ja vaikka raha usein mainitaan onnen mittariksi, niin se on vain väline millä onnea voi luoda, mutta ei sekään onnea automaattisesti anna- jopa päinvastoin voi käydä!
Onni on hieno, ainutlaatuinen asia ja siihen kannattaa panostaa, sillä onen avulla voit paremmin, sinä elät, mutta älä onnesi ohi!
Onnellisuuden mittarit
0
154
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614308KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1373021Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452342Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?452254- 241873
- 911832
- 281586
- 221539
- 1481384
- 321200