Käsittämätön valhe EI OLE NUKKUNUT 1,5 VUOTEEN
Niina Mikkonen
5
412
Vastaukset
- lehdet elävät
Olis jo aikoja sitten heittänyt veivinsä jos ei olisi nukkunut puoleentoista vuoteen. En ymmärrä miksi tuon pariskunnan elämäntilanne on otettu niin koko kansan omaksi.
- nyssykkä
Taisi olla, että ei käytännössä ole nukkunut 1,5 vuoteen. Varmaan tarkoitti sitä, että ei katkeamattomia yöunia kertaakaan. Ihminenhän menehtyy, jos ei nuku puoleentoistavuoteen...ja vähempikin unettomuus riittää.
- ersgrg
nyssykkä kirjoitti:
Taisi olla, että ei käytännössä ole nukkunut 1,5 vuoteen. Varmaan tarkoitti sitä, että ei katkeamattomia yöunia kertaakaan. Ihminenhän menehtyy, jos ei nuku puoleentoistavuoteen...ja vähempikin unettomuus riittää.
Niinpä:) Kyllä minäkin usein olen sanonut "en nukkunut kolmeen vuoteen" kun lapset synty peräkkäisinä vuosina, mutta kyllä siis nukuin, mutta en yhtään kokonaista yötä eli yöt olivat todella katkonaisia, lyhyillä yöunilla.
- jos ei olisi valinnu
Se hyvä puoli Mikkosten julisuudessa on, että aivoifarktista on tullut lisää tietoa kansan keskuuteen ja omaishoitajan arkea valotetaan.
Joskus kyllä nuo jutut örkkivät, kun esitellään marttyyrin osaa ja kertään sympatiaa. Olisihan Niina ukkonsa saanut laitokseen jättää. - Ent yökukkuja
Jos N. Mikkonen ei ole nukkunut 1,5 vuoteen, niin minä valvoin sitten samaan tapaan 15 vuotta!
Eli nukuin katkonaista yöunta 1-20 minuutin pätkissä ja sinne väliin mahtui vielä 1-4 tunnin kokonaan valvottuja aikoja.
Kyllä jokainen vähän nukkuu, koska muuten ei selviä hengissä, mutta ne unet voivat tosiaan olla vain 1 minuutin tai esim 20 minuutin torkkuja. Aamulla tuntuu, ettei ole nukkunut lainkaan, koska pätkäunet eivät virkistä ja yhteenlaskettuna 3 tuntia unta yössä on liian vähän.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1221720
NO NIIN !!!
Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube6521591Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881457Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1651333Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1231278Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa
Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p3221274- 431238
- 671155
- 251155
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.611132