http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013102617651425_uu.shtml
Eikös Räikkösellä olis taskun pohjalla sen verran että vois ostaa oman nimikkoratansa. On se kumma että jos täällä jotain kiinteistöä yms myydään niin heti käännetään katseet Venäjälle.
Eikös Räikkösellä olis taskun pohjalla sen verran että vois ostaa oman nimikkoratansa. On se kumma että jos täällä jotain kiinteistöä yms myydään niin heti käännetään katseet Venäjälle.
Vastaukset 7
Vanhimmat
On nykyään ahdistavaa olla lappeenrantalainen. Lappeenrannan päättäjät ovat valmiita myymään vaikka isovanhempansa ja lapsensa venäläisille. Todella hävytöntä porukkaa.
Voiko kaupunki mennä konkurssiin? Aloitettaisiin puhtaalta pöydältä, vai olisiko joku Venäläinen kiinnostunut ostamaan koko pas.kan.
Jos joku Venäläinen ostaisi koko koko kaupungin, ei heille tulisi ainakaan vuokratappioita, omat "vuokranperjiät" kyllä keräisivät rahat..
Nykyään kaikki myydään venäläisille.
Paljo maksab lapenranta? Kenelle voi soitta?
helppo ostella. Sen kun painavat vaan uutta €-rahaa tarpeen mukaan niin mikäs on ostellessa.
Rahalla (€) jolla kohta ei ole mitään arvoa. USD on nykyään pelkkää painettua vessapaperia, jota pidetään arvossaan valheellisilla keinoilla.
Saattep nähdä, miten halvalla kaikki meni. ;)