Elikkä paljo tohtis laittaa palkkatoiveeks työhakemukseen kun työ oli kyseeomainen myyntineuvottelijan toimi. Työtä olisi sen 40 h viikko.
kuvaustyöstä: pääosin puhelimitse tapahtuvaa asiakspalv. ja myyntityötä. Toimenkuvaan kuuluu mm. tilausten ja tarjouspyyntöjen vastaanotto/käsittely ym.
Onko kellään henk.koht kokemusta/tietämystä. Kiitos!
kuvaustyöstä: pääosin puhelimitse tapahtuvaa asiakspalv. ja myyntityötä. Toimenkuvaan kuuluu mm. tilausten ja tarjouspyyntöjen vastaanotto/käsittely ym.
Onko kellään henk.koht kokemusta/tietämystä. Kiitos!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Viestistäsi ilmikäyvällä suomenkielen taidottomuudella ja ulosannilla sopiva haarukka lienee 1000-1150 euroa/kk.
Moikka!
Hakeeko GNT porukkaa?
Tampere vai Hesa? Talo on iso ja ok paikka.
Porukka tietääkseni on aika kauan viihtyvää.
uskon, että syynä ei kuitenkaan ole palkka...
ikävä kyllä kyseisestä hommasta maksetaan n. 1600-1800e/kk saattaa olla että palkkauksessa on mukana "porkkana"
Tein vastaavaa hommaa Turussa, vastaavanlaisessa talossa, kyseisen talon kilpailijalla.
Työilmapiiri oli syvältä, mutta olen kuullut, että GNT hoitaa hommansa paremmin.
Kannattaa tsekata.
Ainakin asiakkaat tykkää talon tarjoamista eduista, mikä on aina myyjälle hyvä asia.
Oletko muuten mies vai nainen. Vaikuttaa asiaan tällä alalla!
Jeps..
Itse kävin GNT:lle haastattelussa keväällä. Ja etsivät ainakin siihen myyntineuvottelijaharjoittelijan pestiin ammattilaista. Eli mulle tuli kuva, että etsivät hommaan valmista ihmistä. Olenko väärässä?
Miksikäs muuten etsiä harjoittelijan pestiin 80%:n palkalla täyttä ammattilaista, ihmetyttää.
Siksi, että on GNT.
se on hei ihan yleistä kyseisellä alalla.
Sama juttu vastaavalla turkulaisella firmalla. Palkat on ihan harjoittelijan palkka tasoa, mutta silti pitäisi olla jo valmis ammattilainen.
Luulevat, että kaikilla on kamala hinku heille ja, että voivat pitää työntekijöitä miten sattuu. (Nyt siis tarkoitan sitä turkulaista, mutta kuulopuheiden mukaan se on samaa GNT:llä)
Niinpä se on.. Mun käsitykseni on vaan se, että ammattilaiset taitaa mennä toisiin hommiin.. On tuolla GNT:llä tälläkin hetkellä haut menossa aika rankasti..
Nooh.. Sitä sattuu.