Hassuttelee hpk.

Kuka uskoi Arvosen nostavan hpk.voittavaksi joukkueeksi?
Vastaus. Ei kukaan.
Olisiko aika laittaa kapinakenraali katsomoon,peli ei ainakaan voi huonontua.
Kuka ns. "huippupelaajista" on nostanut tasoaan Arvosen aikana?
Vastaus. Ei kukaan. Kyllä siinä kapinakenraali Viitahuono laittoi itsensä historian kirjoihin.
Kun ei oma peli kulje niin laitetaan koko joukkue sekaisin niinkuin kunnon kommunistit laittoi työmaat sekaisin -50 luvulla.
Kun omapeli sekaisin,niin laitetaan se valmentajan syyksi. Herää HPK. Tämä on ammattilais sarja.
55482
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 55

Vanhimmat

Mitähän säkin näistä asioista tiedät,et mitään.
Pidä vaan typerät kommenttisi ominasi .

Äänestä
  • Pelaajilta kommentointi kielletty.

    Äänestä

Katsojat voisi ottaa kantaa tämänpäivän pelissä.
Katsomot tyhjäksi,siinä kannanotto.

Äänestä
  • Eiköhän korpela kattele jo jonkun golfkentän toimitusjohtajuutta ettei nilkat liikaa kastu, ja katsojalukujen osalta ollaan jo miinuksen puolella.

    Äänestä

Gay-kulma vois vinkuu kuin siat.

Äänestä

Raution aikana tuli pisteitä ja tulosta. Tuleeko Arvosen aikana?
Kyllä tää hpk.n farssi on itkettävän ja naurettavan rajamailla. Tollasen touhun ymmärtäs jossain puulaakiporukassa.
Uskomatonta...pelaaja kiukuttelee,valmentaja saa lähtee.

Äänestä

Äänestetään tänään,jäämällä kotiin.

Äänestä

Kerhon sivuille ei ole vieläkään saatu eilistä otteluraporttia aikaseks. Olis kiva tietää menikö maalit helopsti vai todella helposti.

Äänestä
  • Hpk hassuttelee veronmaksajia

    Äänestä

Taas tuli turpaan niin että tukka pöllysi. Ai vittu että mä nautin. Toivon niin helvetin paljon, että tää marginaalilaji kuolisi nyt ainakin ensalkuun Hämeenlinnasta sukupuuttoon. Toisaalta, jos tällaisia lukemia tulee jatkossakin, niin siinähän vaan tollot maksavat "kiekkokulttuurista". Ja johto rykii ja selvittelee, analysoi oikein :D

Ihan ilmainen vinkki: paskasta ei voi leipoa konvehteja. Edes toverikerhoissa.

Äänestä

Kyllä tuolla porukalla pärjäisi mestiksessä,mut ei ole läheskään SM-liigan puoli kastiin
asiaa.Kärppä matsi vastassa ja pataan tulee,että roikina käy.Se vaan on tosiasia,että
pelaaminen pitää parantua huomattavasti.

Äänestä

Viitaluoma hoitaa!

Äänestä

Itse pidän lätkästä, mutta onhan tuo farssi, oikea floppi:), kukaan ei ole nostanut tasoaan Raution potkujen jälkeen, jokaisessa pelissä kun kerhon matsi on tulosvedossa, on helppo pysyä voitolla, kun laittaa kerholle 0,1 ja vastustajalle 2,3,4.Itse parinkympin panoksella per kerta, olen suhteellisen hyvin voitolla, joten kerho voi mun puolesta jatkaa tuota rämpimistään.Ja asiaa kun sanoo, ei pelkkä Viitaluoma ollut varmaankaan kiukuttelija,vaan se oli suurin asian esittäjä.Ja jos pää ei kestänyt Raution aikana, niin eipä ne solmut ole auenneet Raution lähdönkään jälkeen, vaikka tuhlaripoika tekikin tänään maalin, mutta se yksi maali pelissä ei riitä yleensä voittoon.On vain nämä syyt huonoon menestykseen, kelvoton alivoima,erittäin kelvoton ylivoima ja todella huono viimeistely, eli tehottomuus.On siinä sarkaa Arvosellakin, eikä todennäköisesti peli tule hetkeen paranemaan.Huomenna kannattaa kokeilla tulosvedossa Hpk:lle sitä "varmaa" 0 ja 1, ja vipata kärpille 5,6,7, luulisin että noilla taas napsahtaa tulosta:) Ja olisihan se kiva jossakin vaiheessa kuulla kun pelaajat avautuisivat taas, kun ei ole enää Rautiota sekoittamassa poikien päitä, niin ketä nytten syytetään kun ei tule tulosta???Joka jätkä voi katsoa ihan rehellisesti peiliin.Jos meillä,Hpk:lla olisi ollut huonommat veskarit, niin jokainen osaa laskea sen, että vain veskareiden takia, emme ole sarjassa reilusti viimeisenä.Mutta tuolla pelillä keväällä kerholla ei ole muuta sarjasijoitusta kun se viimeinen,koska tällä hetkellä jokainen joukkue,hifk,tps ja kalpa, jotka ovat takana, ne vielä nousevat ja jonkun vaan aina tarvii myös olla se viimeinen, suotakoon se tällä kaudella Hpk:lle.Ja ei Viitaluoma ole se ainoa jota voi haukkua,mites Vihko??Hommattiin maalintekijäksi, 1/3 kaudesta takana, 0 maalia, seuraava?Niitä alisuorittajiakin on enemmän kuin kaksi, onnistujia on Shira,Kiiholma,Veskarit, sitten alkaakin olemaan loppu jo samaa harmaata massaa.Ja loppuun vielä, Raution potkut olivat sillä tavalla turhat, että se ei ainakaan tuo tulosta sen enempää kuin Kairan aikana tuli, joukkue on vain niin huono tällä kaudella kun sijoitus näyttää, ei siinä selityksiä tarvi.Piste.

Äänestä

Hiukan näyttää sarja jakaantuvan tuosta puolen välin kohdalta, tosin on sieltä alaspäin tulijoina vielä Ilves, Saipa ja Pelicans.
TPS todennäköisesti nousee Tapparan (luonnollisesti) miehen johdolla kohisten jo ennen joulua.

Kerhonne suhteen veikkaus on runkosarjan 10.

Äänestä
  • Itse kyllä veikkailisin runkosarjan 14. sijaa. Harmi että liiga on kerholle liian kova sarja.

    Äänestä

  • Tapparan miäs kirjoitti:

    Itse kyllä veikkailisin runkosarjan 14. sijaa. Harmi että liiga on kerholle liian kova sarja.

    Noo..taisit luntata tuloksen tältä illalta :)

    Onhan sekaisin systeemi, vaikka nyt olikin nopea palautuminen, pitkä matka (ehkä junalla :) ) ja vaikka mitä.
    Pidän tuosta kympistä kumminkin vielä kiinni.

    Mikä tuota sakkia oikein vaivaa..kokeilin itsekin tulosvetoa, persiilleen meni, ei tullut sitä yhtä maalia. Seitsemän olisi ollut oikein..prk.

    Äänestä

  • Kirves1 kirjoitti:

    Noo..taisit luntata tuloksen tältä illalta :)

    Onhan sekaisin systeemi, vaikka nyt olikin nopea palautuminen, pitkä matka (ehkä junalla :) ) ja vaikka mitä.
    Pidän tuosta kympistä kumminkin vielä kiinni.

    Mikä tuota sakkia oikein vaivaa..kokeilin itsekin tulosvetoa, persiilleen meni, ei tullut sitä yhtä maalia. Seitsemän olisi ollut oikein..prk.

    Seitsemää en minäkään arvannut,Kuus nollan kyllä. PRKL siis myös.

    Äänestä

Tuleeko viimekautinen Ässät-ilmiö myös HPK:lle? Voittoputki aukeaa ja se on piiiitkä. Joulutauolla kunnon saunailta ja joka jannulle känni päälle, semmoinen viikon ränni aluksi, niin paikat ja patoutumat aukeaa. Mestaruuskannua odotellaan ja torilla tavataan.

Äänestä
  • Taidat olla jo torilla Vinettosi kanssa.

    Äänestä

  • Hyvää yötä kirjoitti:

    Taidat olla jo torilla Vinettosi kanssa.

    Kyllä kerhon paita päällä pötköttelen pylväiden juurella

    Äänestä

Onko viitaluoma nastanut tasoaan kun sai valmentajalle kenkää joka oli vaativa niinkuin pitää. Vastaus. ei ole,taso vaan putoaa.
Viitaluoma voisi nousta taas kapinaan ja vaatia huoltajille kenkää,luistimet huonosti teroitettu.
Jos tämäkään ei auta,viitaluoma voisi vaatia hierojille kenkää,,,,koska pää kipeä ja hermot kireellä.
Paras ratkaisu olisi jos Hpk myisi viitaluoman mestikseen sillä se on sarja jossa tollatasolla pelataan.

Äänestä
  • Kyllä teidän varmaan tarvis kokeilla ottaa Rautio takaisin ja laittaa vaihteeksi Taikaviitaluoma pihalle.
    Oikein nyt tuu muuta mieleen. Ostakaa Sjöblom.

    Äänestä

  • Mitä vihkolle tehdään? Se on viitaluoman paras kaveri ja maalitykki.

    Äänestä

No ei ole kuule enää kysymys vaan viitahaamusta ja ruutu vihkosta, vaan joukkue on mitä on:), mutta terää vois tehdä lähettää maalintekijäksi hankittu vihko ja haamu viitaluoma sapkoon pelaan vähäksi aikaa ja sieltä pari jannua kokeileen liigaa, huonompaa ei voi tulla tilalle vaikka ottaisi omista junnuista.kerho on floppi ja raution potkut oli isompi floppi,peli vaan huononee:)tossa porukassa on niin paljon vikaa seurajohtoa myöden (epäonnistujia), että tällä kaudella niitä ei kerkee enää korjaan, joten pelataan tää runkosarja pois ja siitä sitten samantien odotteleen vaan kesää.pudotuspelejä on aivan turha odotella, ei edes sääli sellasia.piste.

Äänestä
  • Leo "the magic touch" Leppaenen kyllä syytti Järveläistä pienestä koosta...onko Viitaluoma isompi, josko se kelpaisi Leppäsellekin? On kuitenkin pelannut 1300-luvulla suomisarjan harjoitusringissä.

    Rautio takaisin töihin, sille joutuu kumminkin maksaan palkkaa, ja sihvoska kommentoimaan aitioon, niin johan lähtee..

    Äänestä

  • Voisitte ryhdistäytyä ensi matsiin ja voittaa Ilveksen. Laittakaa vaikka Peter Petro nelosketjuun kuumentaan Ipan tähtösiä. Nyt kuulee ihan liikaa kuittailua siitä, ettei Tappara muka olisi Tampereen ykkönen vaan joku kiisimirri kusis punteille. hyi hitto, kissankusi haisee. Olkaa niin kivoja, ottakaa niiltä pisteet. Saadaan konkurssikypsät jengit sinne mihin ne kuuluukin eli kaikkien viivojen alapuolelle.

    Äänestä

  • Tapparan miäs kirjoitti:

    Voisitte ryhdistäytyä ensi matsiin ja voittaa Ilveksen. Laittakaa vaikka Peter Petro nelosketjuun kuumentaan Ipan tähtösiä. Nyt kuulee ihan liikaa kuittailua siitä, ettei Tappara muka olisi Tampereen ykkönen vaan joku kiisimirri kusis punteille. hyi hitto, kissankusi haisee. Olkaa niin kivoja, ottakaa niiltä pisteet. Saadaan konkurssikypsät jengit sinne mihin ne kuuluukin eli kaikkien viivojen alapuolelle.

    Ans ku mä arvaan. Tauolla HPK saa uuden koutsin.
    Sani Mustosen, se voitti syksyn sävelen ja on ainoa tämän seutukunnan voittaja ihan hetkeen.

    Mutta älkää luovuttako, hyvä kerho on mukavampi piestä, kuin huono kerho.

    Äänestä

Laskin piruuttani Frans Tuohimaan torjuntaprosentin Kärppäpelissä.
36.8.
Melkein ihmisen normaali ruumiinlämpö, ei huono.

Äänestä
  • Pelissä Tuohimaan ruumiinlämmöksi mitattiin 42.

    Äänestä

Tänään kerhon jätkät vetää pöhnää ja on nuuska huulessa ja tappelee keskenään, arvonenkin saa osumia ja tuloksena täysi nolla!

Äänestä

Olisi kiva kuulla seuran johdolta, että miltä tuntuu maksaa Rautiolle palkkaa turhien potkujen jälkeen?Vai oliko tarkoitus saada peli vielä huonommaksi mitä se oli?Laittakaa sieltä nyt vaikka halvalla ne muutamat "tähdet" myyntiin ja tilalle vaikka kiinalaisia, ei se peli siitä ainakaan huonone:).Ennen ei toiminu hyökkäys, mutta peräpää piti, nyt ei toimi hyökkäys, eikä pidä peräpääkään.Seuraavassa pelissä ei varmaan toimi vaihtoaition luukku..kaan:)

Äänestä

Kooklasin tuon Leo Leppaesen, ilmeisesti joku FoKoPon entinen juomapullon täyttäjä, eipä ihme ettei Järveläinen kelpaa. Voisiko Viitaluoma ryhtyä pelaajavalmentajaksi Tuulolan kanssa? Onhan vastaavaa nähty ennenkin, tosin varmaan silloin olis kyllä vanhuksilla vaahdot suussa ihan oikeasti. tsemppiä kuitenkin, sillä minulla riittää aina empatiaa pieniä ja heikkoja kohtaan.

Äänestä

Mee sää Tappuran miäs helveettiin! Tuskin oot käyny ees armeijaa! Ekkä oo ees edes miäs. Ihan täys pelle sää oot! Kerho tiputtaa sun Tappuran keväällä voi homo. Jos mää nään hämeenlinnanssa yhenkin tappuran miähen mää vedän sille mailan pyllyyn, jämpti on näin. kerho nousee vielä.

Äänestä
  • Täytyy sanoo, että tällä hepulla on asenne kohdallaan liki joka vastauksessa.
    Tarviskohan Tasa-Arvonen kakkoskoutsia, mentaalipuolesta minäkin luulen, että kerhonne peli tökkii.
    Se jäi askarruttamaan, että millä he sitten pelaa, joa mailat on milloin kenenkin hanurissa?

    Kyllähän sarja vielä elää, eihän ole vasta, kuin marraskuu, Blues ja TPS ovat jo nousussa, IFK:lle ei sitä jaksa millään edes toivoa, Kerholla on tuo nuori molari. Sillä te pärjäätte, jos vaan tehoja löytyy.
    Leo Leppänen antaa 70-luvun suomisarjan harjoitusrinkikokemuksellaan kivenkovaa taustatukea..anteeksi termi, ei liity mailaas.
    Ja sihvoska vittuilee kuten ennenkin.

    Kärpät saattavat ajautua myös myymään pari pelaajaa, kuten Ipakin, ehkä kerhonne kannattaisi tosiaan myydä vihko ja viitaluoma ja yrittää löytää pari Chiraa tilalle, mieshän on -kärki ja tuossa porukassa...

    Äänestä

Oikea sarja on kerholle mestis. Oikea sarja nyky valmentajalle on korttelikiekko.
rautio olis kerhon vienyt pitkälle,mut eihän tää harrastusporukka ole oppinu harjotteleen.
Voi,voi kun se valmentaja on liian kova ja ilkee se täytyy vaihtaa.
Viitaluomalle liian kova kuri,ei saanukkaan tehdä ja pelata niinkuin haluaa.
Koko kauden suurin floppi.

Äänestä

Kerhon faniryhmän mukaan Arvonen olisi hypännyt äskettäin junasta parin pelaajan kanssa junasta Oulaisiin tänään. Syynä nokkapokka junassa? Varmaan Iltasanomat kertoo aamulla tarkemmin, syynä lähinnä seuran lupa nauttia viikon lomasta mm. alkoholin seurassa tänän pelin jälkeen.7-0 tappion jälkeen tunnelmat ovat lähinnä syyttelevät, kenen vika. 7-0 tappion jälkeen sanoisin kuitenkin. Yhteisvastuullista olisi ottaa tuollainen tappio niskaansa.

Äänestä

Arvonen pihalle. Sihvonen sisään ja mukaan kakkoskoutsiksi joku uusi nimi. Mielonen ja Järveläinen takaisin, Vihko pihalle.

Äänestä
  • Pengoin Tapparapiponi komerosta. Kerhopipon poltin takassa. Tää on niin nähty.

    Äänestä

  • Oranssi alue kirjoitti:

    Pengoin Tapparapiponi komerosta. Kerhopipon poltin takassa. Tää on niin nähty.

    Kiitos :) , mutta saat kyllä vielä kaivaa jostain uuden kerhopipon, ei tämä kausi vielä ole ohi.

    Äänestä

  • Kirves1 kirjoitti:

    Kiitos :) , mutta saat kyllä vielä kaivaa jostain uuden kerhopipon, ei tämä kausi vielä ole ohi.

    Kerhopipoja saa halvalla, muttei niitä kehtaa pitää. Paitsi jos on huumorimiäs.

    Äänestä

Sihvonen tarvii palkkaa, ongelma. Mitkä näytöt? Mielonen, kädetön pakki, oikeasti! Vihko maalintekijä, luottoa. Järvelainen nopea ja hyvä, mutta liian pieni, vastustaja ei uskalla taklata sitä kun se kuolee. Mestis oikea osoite, vikkelä ja nopea sinne, mestistaklaukset eivät ole yhtä painavia. Pärjää siellä. Miksi Santavuori ja Sallinen eivät toimi. Kiilholma ei osa lukea peliä, ei tipu syöttöjä. Juniorit, kova hehkutus, totta kai. Mutta ei tipu Teräväisiä, Barkoveita, eikä Ristolaisia. Pari vuotta olisi ollut harvinaisen hyvä tilaisuus Kerhossa nousta huipulle, mutta ei. Tarvitaan keksushyökkääjä. Antti Kerälä olisi se. vastaus. Sillä saataisiin yksi toimiva ykkösketju, kun laidoille laitettaisiin santavuori ja Vihko. Viitaluoma hoitaisi kakkosen Saarisen ja jonkun kanssa. Ehkä Vänttinen. Loput pelaisivat sumppupuolustusta, jolla ei olisi muuta tehtävää kuin estää maalinteko omiin ja jos saa kiekon hyökatä täysillä ja ampua heti. juniorit eivät siihen pysty. SChiran pitäisi pelata ainakin nämä jarruketjut. Laakson pitäisi olla maajoukkuepakki, ykkösketjuun. Pakit eivät silti riitä. Ei jumalauta, eihän tästä oikeasti mitään tule, vaikka kuinka säätäis

Äänestä
  • Nieminen, Jansson ja Petterson sisään. vartiainen, Luoma ja Kattelus ulos.

    Äänestä

  • Vihko oli maalintekijä, Luulajan reissun jälkeen ei enää. Koivisto on niinikään näyttönsä jo antanut. Järveläinen mahtui nuorten-MM kisoihin, joten mahtuu myös Kerhoon. Mielonen on Grönholmia ja Laaksoa parempi. Santeri Vuoti olisi myös hyvä kokeilu ylhäällä, ehkä Henri Allenkin.

    Äänestä

Viitaluoma oli hypänny Pihtiputaalla pois junasta. Meni kuulemma pihtiputaan mummolta kysyyn kelle nyt annetaan potkut. Olisk se kerhon bussikuskin vika kun peli ei kulje,sillä eihän se ittestään mitään vikaa löydä.

Äänestä

Jos näissä pikalaskelmissa ei ole suurempia virheitä, niin Hpk:n tilastoja kahden eri valmentajan aikana tällä kaudella.

Rautio.
Ottelut 12
Pisteet 14
Tehdyt maalit 25
päästetyt maalit 21

Arvonen.
Ottelut 8
Pisteet 8
Tehdyt maalit 9
Päästetyt maalit 24

Eipä ainakaan tilastoja katsellessa peli ola parantunut Raution potkujen jälkeen.Jos vika mukamas oli Kairassa, niin miksi pelaajien solmut ei aukea?Ketä nyt syytetään?Seuraavista 4 pelistä on tuolla esityksellä turha odotella pisteitä, Ilves,Jokerit ja pari kertaa Tappara.Jos ei peli parane, niin veikkaan, että pisteitä 0, tehtyjä maaleja 4 päästettyjä maaleja 13,

Äänestä
  • Toki pitää huomioida, että Raution pelit olivat aiemmassa vaiheessa kautta, kun kaikilla oli peli hieman haussa, sikäli ei aivan vertailukelpoinen taulukko.

    Nyt esim kolmesta seuraavasta vastustajasta kaksi on petrannut melkoisesti esityksiääm, Ilves alkaa olla epävarma tapaus, kuten Tapparan miäs jo mainitsi, teidän pitää voittaa juuri Ilves, muut lienevät liian kovia, ainakin toistaiseksi.

    Äänestä

No, joo Niämisen Ville just totesi tossa että tänä vuonna pitää laittaa kiusaa tekevät herhiläiset kuriin. Saipa ja Kerho on vienyt eniten pisteitä Tapparalta viime vuosina. Saipaa on nyt pistetty kaks kertaa nenukkiin. Kerholle hävittiin 6-1, mikä oli kyllä hieman kiusallista. Tuskinpa toistuu. numerot täytyy laittaa toisin päin. Tosin se on kyllä ihan luonnollistakin. Ei huonompi voita parempaa pitkässä juoksussa.

Äänestä

Tuskin kirves ja tapparan miäs on käynyt pahemmin paikan päällä katsomassa kerhon matseja?Siksi vaan sanon, että ei kerho voi voittaa ilvestäkään, koska tällä hetkellä peli on liigan huonointa.Ja mitä tilastoon tulee, niin syy raution potkuihin oli ettei tullut keskenään joukkueen kanssa toimeen (ainakin suurin syy), potkujen jälkeen jos se oli vain ainoa syy, niin pelaajien pään solmut olisi pitänyt jo aueta.Ei ole ollut näkyvissä että peli paranee, se vain näkyy että huononee.Jos lätkässä ei toimi viisikkopeli ja tehot ovat totaalisesti poissa,ei toimi ylivoima(ollenkaan)ei toimi alivoima,ja nyt kun näytettiin kärppiä vastaan sekä hetki sitten hifkiä vastaan, että jos ei puolusteta kunnolla ja toimivasti, niin tulokset on luokkaa 0-6 ja 0-7, jos tehdään 0-2 maalia pelissä(2 maalia on jo kerholle saavutus), niin ei voida voittaa pelejä kun samalla omiin menee 4-8 kassia per matsi.Vaikka itse olenkin kerhon kannattaja, niin uskoisin 24 vuoden katselukokemuksella, että peli ei tuolla porukalla tule ihan hetkessä paranemaan.Joukkue ei vaan toimi,eikä se sormia napsauttamalla ala toimimaankaan.Vika on nyt korvien välissä ja rentous puuttuu kokonaan, sitä ei ihan heti korjata, siksi veikkaan että seuraavasta neljästä matsista tuloksena on tasan 0 pistettä, jos ei tauon aikana saada pääkoppia kuntoon.Raution potkuista on jo senverran aikaa, että jos se olisi ollut vika, niin tuloksen pitäisi alkaa jo näkyä, mutta seuranneena voin sanoa, että kokoajan ollaan menossa vain huonompaan suuntaan.Jos nyt tauon aikana jos siis ei saada edes muutamia asioita toimimaan, niin kaudesta tulee tosi surkea.Eikä sillekkään faktalle voi mitään, että jokainen kausi jonkun täytyy olla se kaikista huonoin, sen kanssa on vain elettävä, että nyt mennään näillä:)

Äänestä
  • Ja opimme virheistä, sano tää HPK-kaupungin puhheenjohtajatar! Hienoo!

    Äänestä

  • Fantastisen kivaa kirjoitti:

    Ja opimme virheistä, sano tää HPK-kaupungin puhheenjohtajatar! Hienoo!

    Omalla kohdallani myönnän, että käyn Ritariareenassa hyvin harvoin, Hakametsä houkuttelee enemmän, ja kerho ei ole sinne vielä matkannut, mutta näköpiirissä kyllä, vertailun vuoksi saatan tuplaottelun toisen osan käydä hallillannekin katsomassa.

    Mutta lätkä on niin kummallinen peli, että koko systeemi voi olla kiinni vain yhdestä miehestä. Siinä on kerhonkin sauma.
    OK, Arvonen ei ehkä ole auktoritetti, joka kääntäisi kelkan. Arvosen ongelma lienee uskottavuuden puute ja jääkiekossa ei vain taida oikein toimia tuo liika kaveeraaminen joukkueen kanssa, ellei ole todella kova pakka kädessä, Alatalo ja Rindell olkoon tästä esimerkkejä. Mahdollista on myös, että tämä on mussukkavalmentajan menestyksen este, omasta mielestään kun tietää muuten kaiken.

    Jääkiekkoilijoita on paljon, mutta aika moni lupaava kyky nuljahtaa, jos joku ei ole potkimassa perseelle, tai sitten vaan niin vahva auktoriteetti, että ei pelaaja ei uskalla laistaa harjoituksia.
    Tulee mieleen yksi hyökkääjä, joka taannoin kaipaili töitä. Viime vuosi Ilveksessä kuitenkin näytti, että ei ihan posket lommolla ollut harjoitellut.
    Tänä päivänä laiska ei lajissa pärjää, kuten 70-luvulla suomisarjan harjoitusringissä..kun sm-sarjatasollakin ja hieman maajoukkueessakin pystyi pelaamaan krapulassa ja parhaat hiukan päissään..

    Äänestä

  • Kirves1 kirjoitti:

    Omalla kohdallani myönnän, että käyn Ritariareenassa hyvin harvoin, Hakametsä houkuttelee enemmän, ja kerho ei ole sinne vielä matkannut, mutta näköpiirissä kyllä, vertailun vuoksi saatan tuplaottelun toisen osan käydä hallillannekin katsomassa.

    Mutta lätkä on niin kummallinen peli, että koko systeemi voi olla kiinni vain yhdestä miehestä. Siinä on kerhonkin sauma.
    OK, Arvonen ei ehkä ole auktoritetti, joka kääntäisi kelkan. Arvosen ongelma lienee uskottavuuden puute ja jääkiekossa ei vain taida oikein toimia tuo liika kaveeraaminen joukkueen kanssa, ellei ole todella kova pakka kädessä, Alatalo ja Rindell olkoon tästä esimerkkejä. Mahdollista on myös, että tämä on mussukkavalmentajan menestyksen este, omasta mielestään kun tietää muuten kaiken.

    Jääkiekkoilijoita on paljon, mutta aika moni lupaava kyky nuljahtaa, jos joku ei ole potkimassa perseelle, tai sitten vaan niin vahva auktoriteetti, että ei pelaaja ei uskalla laistaa harjoituksia.
    Tulee mieleen yksi hyökkääjä, joka taannoin kaipaili töitä. Viime vuosi Ilveksessä kuitenkin näytti, että ei ihan posket lommolla ollut harjoitellut.
    Tänä päivänä laiska ei lajissa pärjää, kuten 70-luvulla suomisarjan harjoitusringissä..kun sm-sarjatasollakin ja hieman maajoukkueessakin pystyi pelaamaan krapulassa ja parhaat hiukan päissään..

    Eipäs kuittailla Martti Jarkolle! Parhaat jalkakynät syntyykin pienessä sievässä, kun kiekko tahtoo jäädä koko ajan lavasta niin pakkohan sitä on mukana potkia. Jarkolla posket ei kyllä ollut koskaan lommolla, enempi pyöreät ja punaiset olivat.

    Äänestä

  • Tapparan miäs kirjoitti:

    Eipäs kuittailla Martti Jarkolle! Parhaat jalkakynät syntyykin pienessä sievässä, kun kiekko tahtoo jäädä koko ajan lavasta niin pakkohan sitä on mukana potkia. Jarkolla posket ei kyllä ollut koskaan lommolla, enempi pyöreät ja punaiset olivat.

    shhh...et olis kertonu.
    Taiteilijasielut pääsee usein valloilleen juuri pikku vihneessä, kysykää vaikka latomaalarilta.

    Äänestä

Tää on mätä kaupunki, pieni piiri vaan pyörii:). Hpk:n jätkillekkin hameet päälle ja harkoissa tanssiin piiri pieni pyörii, tai vaihtoehtoisesti pelaamaan hame päällä, siinä voisi jo vastustajakin hieman seota.Ja Kari Lehtoselle kaupunki sponsoroi kauden purukumit, sillä on ainakin vahvat leuat!

Äänestä

Varma tieto Savolainen tulee valmentaan, 5v sopimuksella.

Äänestä

No eisavolainen tota uppoovaa venettä paikkaa vaikka olis 10 vuotta, pari vuotta ja hämeenlinnassa pelataan mestis kiekkoa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dosvidanija viita. kirjoitti:

Kuka uskoi Arvosen nostavan hpk.voittavaksi joukkueeksi?
Vastaus. Ei kukaan.
Olisiko aika laittaa kapinakenraali katsomoon,peli ei ainakaan voi huonontua.
Kuka ns. "huippupelaajista" on nostanut tasoaan Arvosen aikana?
Vastaus. Ei kukaan. Kyllä siinä kapinakenraali Viitahuono laittoi itsensä historian kirjoihin.
Kun ei oma peli kulje niin laitetaan koko joukkue sekaisin niinkuin kunnon kommunistit laittoi työmaat sekaisin -50 luvulla.
Kun omapeli sekaisin,niin laitetaan se valmentajan syyksi. Herää HPK. Tämä on ammattilais sarja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu