Vit.tu lukko on paska joukkue.
Lukko
u8yu78907
15207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
No lopeta sen kannattaminen jos noin paljon ahdistaa. Ei ole pakko mennä hallille tai seurata muuten otteluita televisiosta, radiosta, netistä, lehdistä yms.
Jääkiekko on laillistettua väkivaltaa. Pelejä katsovat hyväksyvät ja tukevat sitä. Siihen vielä sitten kasvatetaan lapsia junnuissa...junnut käyvät katsomassa peleissä idoleitaan. Aika pöljää touhua...myös vanhempien osalta.
Joo, pöljää on :
http://www.iltasanomat.fi/sm-liiga/art-1288613972378.html
Tappara voit eile ja tänään. Taas on rahaa laitettu pelajiin mut pelata ne ei osaa.
Tapparan pelikirja on vaan parempi kuin Lukon pelikirja.
Voittaminen vaatii muutakin kun rahaa. Rahaa Raumalla on, siihen se sitten jääkin.
Jos ei valmentaja duffa saa irti tosta ryhmästä enempää niin on aika vaihtaa valmentajaa. mut lukon johto on taas sormi suussa et ei tiedä mitä tehdä ja kohta lukko taistelee vain viimeisestä säälipleijari paikast taas kerran.
Nyt ei sitten voida haukkua Lukkoa kun se meni voittamaan, voi että kun harmittaa. Pitänee olla hiljaa ja odottaa seuraavaa tappiota että saa antaa taas täysilaidallisen purkaen samalla omaa pahaaoloa.
Lukko on Satakunnan kiekkokuningas 2014. Onneksi Ässillä loppui jo pelikausi.
Tänäänkin oli hieno peli.
Onneksi Ässiltä loppui pelikausi... Niin raumalaista niin raumalaista. Toivottavasti Lukko parantaa otteitaan, tähän asti nähty ei riitä loppuun asti.
Miks raumlaine ei saa ol raumlaine? Gui mee pitäs ässii kannustaa?
Se nyt vaan sattuu olemaan faktaa että ässien kausi on ohi.
Ja koska tiedän että tähän vastaa parin päivän viiveellä joku proilainen kehitysvammainen, hengentuote kirjoitusvirheitä vilisten, niin yhtä lailla faktaa on se että ässät voitti viime keväänä mestaruuden. Niin valitettavaa kuin se onkin.
"tähän vastaa parin päivän viiveellä joku proilainen kehitysvammainen"
Joka toista haukkuu, sen napa ja p***e paukkuu.
http://www.proi.com/Public/
Tätäkö tarkoitit proilaisella?
Ei luku koska mikkä hyvä hyvä tule olema sanos raumlaine