eli minulla oli eilen tullut pikkareihini vähän ruskeaa vuotoa. Kun tulin koulusta kotiin niin alavatsaan alkoi sattumaan , ja sinä päivänä tuli ihan pikkuriikkisen sitä ruskeaa vuotoa ja vatsakivut lähti. Nyt yön aikana oli tullut taas todella vähän ruskeaa vuotoa , pieniä tippoja , ja silllätavalla. Olen 14vuotias ja 161cm/57kg. Joten onko tämä kuukautisvuotoa ? ihmettelen ja kaipaan todella vastausta !
Ensimmäiset kuukautiset , auttakaa!
Apua tarvitseva
3112
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Juuri tuolla tavalla kuukautiset joillakin alkavat. Veri muuttuu ruskeaksi, kun se kuivuu ja jos vuotaa ihan tosi vähän, veri ehtii kuivua matkalla ennen kuin se ehtii alkkareihin. Käytä tarvittaessa pikkuhousunsuojaa.
Vuoto voi tuosta vielä runsastua ja muuttua punaiseksi, mutta ei välttämättä. Luultavasti ainakin muutaman kuukauden sisään menkat alkavat kunnolla, jos eivät vielä nyt.
Moi.Mä luulen että mulla alko menkat tänään oli koulu lääkärin tarkastus se kurkas mun housuihin katto siis oliko karvolkaitus alkanut (noloa : D)niin se sano että mulla voi alkqq millon hyväänsä ja nvyt kun tuli kotiin kävin vessassaniin oli aika paljon
..
Minulla alkoi niin että olin koulussa ja tuli vähän punaista vuotoa ja sitä akoi tulla enemmän ja enemmän ja minä olen 11 vuotta 147cm pitkä ja painan 42kg kun tulin sinä päivänä kotiin mahaan koski niiin paljon että rupesin itkemään ja minulla on ollut kuukautiset 1 1/2 vuotta sanoisin että sinulla on kuukautiset