Tartto-eläinlääkkis-SAT

öääkkis

Onko täällä muita jotka aikovat hakea Tarttoon eläinpuolelle ensi keväänä?

Missä vaiheessa testiin lukemiset on? Millainen englanninkielen pohja sinulla on? Meinaatko käydä tekemässä testin kerran vai useammin tai oletko jo nyt syksyllä käynyt? Oletko hakenut aiempina vuosina?

Mitä taktiikkaa käytät testissä?

1

198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sophia

      Oon hakemassa ensi keväänä Tarttoon. En ole vielä aloittanut testiin lukemista, kun ylppärit on tällä hetkellä tärkeämmällä sijalla. Omasta mielestäni englanti on hyvin hallussa, sillä olen ollut vaihdossa ja kielitaito parani siellä huimasti. Tosin biologisia sanoja täytyy päntätä ennen testiä ja paljon :D Ilmoittauduin tammikuun testiin vähän kokeilu mielessä, mutta toukukuun testiin aion lukea kunnolla. Mahtaakohan kesäkuun testin tulokset ehtiä kouluun vielä? Haen suoraan lukiosta päästyäni, joten jännittää mahtaisiko napata jo ensimmäisellä kerralla! Mitään taktiikkaa en ole ajatellut käyttää sen enempää ja nopeus tulee varmaankin suurimmaksi ongemaksi, sillä minulla on lukihäiriö, joka hitauttaa lukemista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      401
      8731
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      168
      3101
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1534
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      74
      1066
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1048
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1005
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      63
      968
    8. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      943
    9. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      73
      904
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      890
    Aihe