Paikallislehden objektiivisuus?

Onko joku muu kuntsarin lehteä lukiessaan pohtinut, miten puolueellinen kyseinen lehti on? En enää ihmettele, että Kari lähti muihin hommiin..
8334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Juu, VTP ja muut Paimio-seuran punavihreät ympäristöfasistit saavat suhteettoman paljon palstatilaa!

Äänestä

Päätoimittajalla ainakin tuntuu olevan paljon mielipiteitä...vaikea sanoa edustaako varsinaisesti jotain "kuppikuntaa". Tarvittaessa myös suora poliittinen lobbaus osataan. Esim. hiihtoputken puolesta "kunnanvaivainen" liputti melko suruttomasti. Tuollaisissa asioissa paikallislehden pitäisi osata olla "kieli keskellä suuta".

Äänestä

Aivan samaa mieltä edellisten kanssa.Ja kun paikallislehti ei ole edes edullinen lukupaketti vaan kohtalaisen korkea hintainen.Tosiaankin edellisiä lainatakseni,että
viellä erittäin kallellaan oleva toimitus.Olisiko tarvetta uudelle lehdelle Paimion/Peimarin alueelle.Vaikkapa ei taida olla helppo lähteä kilpailemaan tuon suuren lehtiyhtiön kanssa.Ts:hän nämä melkein kaikki omistaa tässä ympärillä tulevat lehdet.

Äänestä
  • KANNATETAAN!! LEVITTÄKÄÄ TIETOA!

    Äänestä

  • hingeroos kirjoitti:

    KANNATETAAN!! LEVITTÄKÄÄ TIETOA!

    Joku kertoi joskus, että päätoimittaja on kaupunginjohtajan sisko. Onko perää? Minusta lehti on ihan ok.

    Äänestä

  • Dolomait kirjoitti:

    Joku kertoi joskus, että päätoimittaja on kaupunginjohtajan sisko. Onko perää? Minusta lehti on ihan ok.

    Paimiossa kaikki ovat sukua kaupunginjohtajalle ja jokaiselle taksikuskille.

    Äänestä

  • Dolomait kirjoitti:

    Joku kertoi joskus, että päätoimittaja on kaupunginjohtajan sisko. Onko perää? Minusta lehti on ihan ok.

    Juu.

    Äänestä

no kari ny luulee olevansa kirjallinen lahjakkuus; onneks perttu jäi.....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totuutta etsivä kirjoitti:

Onko joku muu kuntsarin lehteä lukiessaan pohtinut, miten puolueellinen kyseinen lehti on? En enää ihmettele, että Kari lähti muihin hommiin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu