Tarkotus ois lähtee minä (17v) ja äiti kahdestaan tammikuun alussa tai puolessa välissä jonnekkin päin eurooppa n. viikon matkalle. Pääasiassa shoppailemaan siis, mutta oisko jossain jotain lämpimämpää kohdetta jota osaisitte suositella, jossa ois sekä lämmintä (n.20°C) että hyvät shoppailumahdollisuudet? :)
Tammikuussa kaupunki-/aurinkomatkalle?
matkakuumeessa
1
194
Vastaukset
- Diudix
Espanjaan ja Malaga olisi hyvä kohde, lämmintä voi olla juuri tuon verran. Muuallakin eteläisessä Espanjassa on lämmintä tuohon aikaan, kuten Portugalissakin. Portugali on tietty toinen mahdollisuus tehdä edullisia ostoksia.
Euroopassa ei niin kovin lämmintä ole tuohon aikaan, että ihan etelästä ne lämpimät paikat on haettava.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1492149
- 1211455
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3351248Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401190Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni651165IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31161- 1411149
- 491099
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470967Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98965