Mitä tapahtuu 1000-5000 vuoden päästä kun maailmassa on yksinkertaisesti AIVAN liikaa ihmisiä? Tuleeko sotia ruuasta ja vedestä ja lopulta maailmanloppu? Eihän työpaikat riitä mitenkään
Elämä on laiffii!
Hhhhööööhhhhhhh
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niitä ihmisiä kuoleekin sherlokki. Maailmasta jtn 80 prosenttia on merta joten mereen voidaan heittää hiekkaa ja tehdä vittu vaikka saaria. Ruokaa voidaan aina viljellä. Jos tilanne menee niin kriittisesti 5000 vuoden päästä että ihmisiä on liikaa, niin sitten otetaan sama sääntö kuin Kiinassa käyttöön. 1 lapsi / perhe.
Maailmanloppu tulee jo noin 400-500 vuoden päästä. Härävärin yliopiston tutkimusten mukaan niihin aikoihin tulee suuri aurinkomyrsky ja eli jotain pippeleitä sataa taivaalta ja kaikki kuolee jne.
Pylly pystyssä odottelen.
Hei Urpo, niitä on jo nyt puolet liikaa.
Hei urpo, ei kukaan muuta väittänytkään. Mitä tapahtuu kun niitä on 100 kertaa liikaa?
ihmisii ei synny loputomasti, ja ihmisiä kuolee jne
Kun minä olin koulussa opin että maailmassa on viisi miljardia ihmistä. Nyt kuulin jo arvion että seittemän miljardia.
Kyllä ihmisiä syntyy aikas paljon enemmän kuin kuolee. Ja meitä on jo nyt liikaa.
Varmasti syntyy sotia, kun on ennenkin syttynyt. Nyt vaan on aseita joilla tehdä tosi pahaa jälkeä.