Tervoa tuputetaan

kadunmies Erkki,,,,

Ns "kirjailija" Jari Tervon urakehitykselle on ollut ja on elintärkeää jatkuva julkisuus medioissa. Viimein Tervo saatiin jopa lottoarvontaan mannekiniksi biljeeraamaan
omaa ekoaan. Miten "kirjailija" Tervo tähän ylettömään julkisuuteen on voinut nousta tuhansien kirjailjoiden joukosta joilla olisi tuhatkertaa enemmän sanottavaa kuin Tervolla? Tervolla on laaja hyväveli ja sisko verkosto mediataloissa ja niiden liepeillä . Ylläpitääkseen tätä tyjää täynnä olevaa
superjulkisuuttaan Tervo ketsitsee juottaa ja syöttää median hyväveljiä ja siskoja Helsingin keskustan ravintoloissa viikottain,se takaa esillä olon ja julkisuuden.
Seuraavana päivänä mediataloista soitetaan taas kerran Tervolle tarvitaan kommettia taas kerran johonkin tyjänpäiväisyyteen. Ehdoksi Tervo asettaa että hänen kommenttinsa saa julkaista vain kuvan kanssa. Nyt kun lotto siirtyi mtv3
hoidettavaksi Tervon kestittävien joukoon liityi uusia mtv3-sen pomoja syömään ja varsinkin juomaan.

8

225

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isi kerrohan

      Keitä ovat nämä tuhannet kirjailijat, joilla on tuhat kertaa enemmän sanottavaa kuin Tervolla?

    • 1+2

      Julkisuushakuisuus on out!
      Kadunmies Erkki ei ole mikään poikkeus vaan se on yleinen trendi. Julkisuustyrkkyjä suorastaan inhotaan.

      Toimittajat ja etenkin valokuvaajat ovat kyrsiintyneet myös. Katselkaa! Naurettavan karseita kuvia ja väkisin tehtyjä juttuja.

    • Etustaja Virkki

      Saatanan läskinaamat!

    • Takaisku

      Mistäs nyt tuulee, kun Jari Tervo ei tänä vuonna päässytkään Finlandia-ehdokkaaksi?

    • teeveenvihaaja

      No missä sitä Tervoa niin kauheasti tuputetaan? Ai televisiossa. Niin, mutta mikä pakko teidän on avata se televisio?

    • Tämä vuodatus ei kuulu kirjallisuuspalstalle. Olisit voinut lähettää sen vaikka Maailman menoa -osioon.

      Tärkein "analyysistäsi" puuttui: Miten kommentoit Jari Tervoa kirjailijana? Voisit vaikka eritellä hänen kirjallista kaartaan alkaen varhaisesta lyriikasta ja sitten tulla hänen Pohjois-Suomen-romaaniensa kautta aina nykypäivään ja uusimpaan teokseen asti.

      Vaikutat poikkeuksellisen sivistyneeltä. Olisi mukavaa myös kuulla kaltaisesi kultivoituneen ihmisen lyhyt muutaman sanan arvio Tervon jokaisesta teoksesta.

    • Axselsson

      Vaatimus, että pitäisi lukea kaikki Tervon teokset, ennen kuin voi arvostella hänen kirjailijakuvaansa tai taitoaan kirjailijana, on kohtuuton.

      Jotakin kertoo se, että jari Tervon teokset eivät kelpaa ulkomaille. Ei edes Layla kelvannut, vaikka on ihanteellinen käännettäväksi aiheensa puolesta.

    • Paska on paskaa

      Paska on paskaa eikä tonkimalla parane.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      50
      4154
    2. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      35
      1959
    3. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      153
      1346
    4. Kuvaa yhdellä sanalla meidän välejä tällä hetkellä

      Vastaa kuin vastaisit Hänelle.
      Ikävä
      154
      1232
    5. Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."

      No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti
      Kotimaiset julkkisjuorut
      42
      1024
    6. Miten suhtautuisit

      jos saisit tietää, että kaivatullasi on kokkeliriippuvuus?
      Ikävä
      192
      992
    7. Sari Multala teki "riikkapurrat"

      Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.
      Maailman menoa
      229
      976
    8. Sinut mies vain haluan

      Olet kohtaloni. Kaikessa riipaisevassa rakkaudessa, sinä se olet. ❤️
      Ikävä
      80
      947
    9. Mitähän sä näit siinä akassa?

      Älä nyt vain sen kanssa ala mitään.
      Ikävä
      55
      820
    10. Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"

      Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm
      Maailman menoa
      122
      815
    Aihe