IDO Trevi E, 64446 vaihtaminen?

jatkoaikaa

Säiliön ja kallen välsitä valuttelee vettä säiliön täyttyessä ja "koneiston" yläosassa olevasta vaakaputkestä joka lienee täyttöventtiili, roiskuu vettä suoraan kannen saumaan. Netti-keskustelujen mukaan osa 64446 pitäisi vaihtaa.

Miten kyseinen osa kannattaa vaihtaa ettei tarvitsisi purkaa kaikkea?

2

2309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • helppo homma

      vanha pois ja uusi tilalle se on siinä

    • Mies Satakunnasta 60

      pytyn hana kiinni ensiks

      "vaakaputkea käännät 90 astetta alaspäin ja vedät ulospäin pitäen kiinni liitoskohdasta ja uusi tilalle SE ON SIINÄ ja taas mennään seuraavat 15 vuotta ainaski
      Tämä on muuten tyyppivika ainakin näissä painettavissa Treveissä, jotka tulivat markkinoille 90-luvun puolivälissä itse uusin siis maallikkona saman osan jo 2000-luvun alussa ja kun olimme Porissa vuokralla omakotitalossa 2006 sielläkin toinen WC pytyistä alkoi loppuvaiheessa vuotaa samoin.

      Itse puhdistin kotona samalla pytyn sisältä varovasti mikrobikasvustosta.
      Vuokra-asunnossa ei homma kiinnostanut.

      Olen itsekin uuden kannattaja, mutta tämä on erittäin helppo vaihtaa ja halpa jotain 15 euroa ja sen jälkeen ysärin laitteet vielä kestävät hyvin tehtyinä vuosikymmeniä, en ostaisi uutta. 2010-luvun Bulgariassa tai Kiinassa tehty ARABIAN TREVI ei välttämättä kestä korjaamatta yhtään pidempään ja kova homma, ja vielä ei vähäisimpänä, intuinmuovit jos uusi kuka edes huomaa että hei sulla on uusi pönttö.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      158
      11059
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5278
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2493
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      31
      2169
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1741
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1604
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1280
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1216
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      976
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      98
      952
    Aihe