Hiljaisen talven lapsi

Yle Areenassa Uusi kino: hiljaisen talven lapsi, katsottavissa vielä 5 pv.
3360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä ohjelma, pidin siitä yksinkertaisesta tavasta kertoa vaikeasta asiasta.
Tyttö on suloinen tapaus. Tuli tosiaan sellainen tunne, että maailma on outo ja me yksinäiset sen selkeästi näemme.
Elän itsekin yksin koiran kanssa, joten se hiljainen maailma tuntui tosiaan tutulta. Töitä ei ole, läheiset kummallisia ja onneksi kaukana :)

Äänestä

Juu, kovasti symppasin Katjaa.
Ajatelkaas jos kaikki olisimme tuommoisia... kyllä olisi maailmassa hyvä olla keskenämme. ;-)
Olin nuorena itse samanlainen, ujo koiran kanssa kulkija. Nyt ei ole koiraakaan. Ja olen selättänyt yksinäisyyden tunteen. Koen siirtyneeni ajasta iäisyyteen. Ei paha. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joskiinnostaa kirjoitti:

Yle Areenassa Uusi kino: hiljaisen talven lapsi, katsottavissa vielä 5 pv.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu