Käyvätkö paikalliset naiset normaalisti miesten vessassa vai vain ne joilla on munat ? Itse päädyin jäkimmäiseen vaihtoehtoon .
erikoinen vessakulttuuri
12
438
Vastaukset
- Annamkk
Naiset on siis tosi törkysiä yleisissä vessoissa. Usein kun menee niin siellähän on pytyt tukossa. Että eipä siinä oo oikeen muuta vaihtoehtoa kuin käydä miesten vessassa. Tosin en ole itse ikinä käynyt. Mieluummin pidätellyt sitten. Missä tällä tavalla sitten on käynyt?
- pelastus
isoissa tapahtumissa (messut) tai tanssit tai muu iso yleisötapahtuma. tauolla naisten vessaan on kilsan jono ja miesten vessaan ei lainkaan. olen itsekin joskus käynyt miesten vessassa, on siellä ovellinen pyttyhuone) kun ei millään pysty pidätteleen niin kauan mitä naisten jono kestää. ja olen jokaisella omalla reissullani nähnyt toisenkin naisen samoilla asioilla. miehet ottavat ihan asiallisesti, ovat iloisesti yllättyneitä.
- utelevainen
No mitenkäs se naisilta onnistuu seisaaltaan kusta kouruun, kun on nuo huulet tiellä siellä?
- Kerronpavaan
"on siellä ovellinen pyttyhuone"
Miehiltä oli oikein kysyttävä, kyllä kuulemma kaikissa vessoissa missä he ovat käyneet on ainakin yksi pytty. Usein kuulemma ei edes ole pisulaareja vaan pelkkä koppi.
- huohahhhaaa
Ois se kiva nähdä miten utelevainen paskantaa pisuaariin? :) :)
- Shaibert
Olen 15 v tyttö ja käyn aina paskalla abc:llä, kerran väänsin oikeen mehevän tortun lattialle ja naurettii kavereitte kanssa sitä ( olin juonu melkeen koko suomiviinapullon)
Nykyään en jaksa enää käydä abekil kakil. - Kakkendahls
Määki tykkään vääntää paskat ABC:n lattialle !
Kylläkin inva vessan puolelle ni ei jää kiinni kun lähtee.. - Tuli hyvä olo
Sit, ku mä miehenä oon koittanu mennä naisten vessaan, ni on ämmät alkaneet jo ovelt työntämään pois. Missä tasa-arvo?? Sen jälkee kerra menin vessaa ja siel yhdes kopis ei oo lukkoo, ni näin naisen käden oven alaosas pitelemäs ovest kii. Kaks naista siel. No sit tempasin oven vauhdil auki ja käskin painumaa helvettiin miesten vessast. No tuli toisel naisel kiire vetää housut ylös ja lähtivät menee.
- nimivaihtuko
Ei kai se ole se sama paikka mikä on toisella nimellä nykyään?
- asffa
nimivaihtuko kirjoitti:
Ei kai se ole se sama paikka mikä on toisella nimellä nykyään?
On tai???
- kultuuri
Kyl on ihmeelinen vessa kultuuri tapahtuma.
- kallispaikkaus
VC tiiän, mut onko siellä pullon palautus mahdollisuus ja toimiiko se. Iltasella voisi palautella noita pihalla olevia tölkejä? Ettei auton renkaat menisi rikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss1407861Kaipaisin nyt kosketusta
jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.303087Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa
Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole3632088Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729422841704Kerrostaloihin ilmalämpöpumput
Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih1461519Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh211281- 1001219
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1371132- 151108
Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa
Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com191076