Hei!
Suunnittelemme tammikuulle perhematkaa Fort Lauderdaleen. Mukana on lapsemme 1 ja 3 vuotta. N. 10 tunnin lennot onnistuu ilman välilaskuja (asumme ulkomailla).
Toivoisin kohteeseen matkanneilta vinkkejä:
- hyvistä hotelleistä, jossa on pienet lapset otettu huomioon. Sopii hyvin hotelli jossa on enimmäkseen lapsiperheitä ja mukavuuksia heille.
- aktiviteeteista, esim. onko alueella useita leikkipaikkoja pienille lapsille rantojen lisäksi?
- onko jokin tietty alue Fll:ssa jossa on parhaat rannat jne?
Kiitos avusta :)!!
Fort Lauderdale pienten lasten kanssa
Matkalle
1
215
Vastaukset
Fort Lauderdalessa pärjää hienosti pientenkin lasten kanssa! Suosittelen vuokra-autoa niin liikkuminen on helpompaa. Rantojen edessä on aina parkkitilaa, joten saa lapset suoraan rannalta autoon, eikä välttämättä tarvii vaihtaa uikkareitakaan kun vasta hotellilla :)
Vuokra-autolla on myös mahdollista ajella vesipuistoihin jotka on lähistöllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272034
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1021835Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841649Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy611494Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331182- 1101093
- 781092
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm521086Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471056Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441003