kun kolme kertaa syötin PIN-koodin VÄÄRIN. Nyt kyllä vituttaa ku omassa kodissa ei oo netti käytössä tämmösen takia. Mitään ohjetta ei löydy paketista tähän tapaukseen liittyen vaa luki että jos syötät PIN-koodin väärin kolmesti niin SIM-kortti lukittautuu. Mokkulan näyttössäkin lukee "Insert SIM" vaikka kortti on asetettu. Oon poistanut tietokoneestani tuon mokkulan 'ohjelman' ja asettanut sen uudelleen. Ei auta.
Mikä avuksi?
DNA Mokkula MF80:sen sim-kortti lukittautui
2
330
Vastaukset
Moro,
Tähän voi olla muitakin niksejä, mutta itse tekisin sillai että ottaisin sim-kortin pois mokkulasta ja laittasin sen puhelimeen. Jos puhelin pyytää PUK-koodia niin ottaisin yhteyttä DNA:n asiakaspalveluun / katsoisin sen koodin netistä.
Jos puhelin ilmoittaa jotain tyyliin "SIM hylätty" (tjsp) niin silloin kortti on mennyt pysyvästi lukkoon ja painelisin lähimpään DNA-myymälään hakemaan liittymälle uuden sim-kortin :)
Tero@SoneraPartio
www.sonera.fi/sonerapartio- MiksiPINkysely
Minulla kolmas mobiilinetti käytössä. Jokaisesta olen poistanut pin-kyselyn.
Nettitikku harvemmin osuu vääriin käsiin ja vaikka osuisikin, ei kuukausimaksu siitä kasvaisi kun on liittymä ilman datakattoa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 73893
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s104768- 51707
- 39664
- 49634
- 44630
- 31629
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?34577- 50560
- 37506