Matala paine

Meillä tulee vesi suihkussa pienellä paineella. Muualla ihan normaalisti. Voiko asiaa korjata?
Asiaan kiinnittää aina huomiota, kun käy esim hotellissa, tai kylässä saunomassa, kun siellä vesi tulee paljon kovempaa. Joskus tuntuu, ettei pesuaine lähde kunnolla päästä ;)
2405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Asutteko hyvinkin korkealla? Väärin mitoitetut putket voivat olla toinen syy.

Äänestä
  • olla hana tai suihkusuutin kalkkeutunu umpeen

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shampoopää kirjoitti:

Meillä tulee vesi suihkussa pienellä paineella. Muualla ihan normaalisti. Voiko asiaa korjata?
Asiaan kiinnittää aina huomiota, kun käy esim hotellissa, tai kylässä saunomassa, kun siellä vesi tulee paljon kovempaa. Joskus tuntuu, ettei pesuaine lähde kunnolla päästä ;)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu