Suojelen supikoiria ja minkkejä, ne ovat ihania. Miksi ette tekin?
Vastaukset 6
- 17+12
paras on sillon kun ei kuluta yhtikäs mitään!
- luontoHÅkan
Minä suojelen valkoposkihanhia ja merimetsoja! Ne on ihkuja
- Jossukka22
Minä suojelen susia. Ne on niin söpöjä. En tykkää jostain metsäpeuroista tai jostain ihmisten kotieläimistä.
- Stadinsusi
Minä perustan supikoirille ja minkeille suolelualueen jossa ne saavat rauhassa lisääntyä. Onneksi alueella on kosteikkoalue josta saavat lintuja syödäkseen. Siellä oli nähty jopa 150 eri lintulajia, mutta ei yhtään supikoiraa :(. Toivottavasti jatkossa.. Mun kaveri yks Ville auttaa mua saamaan suojelualueen.
- luontominttu
MInä suojelen dellfiinejä. Niitä on kuulemma vaan seitsemän suomessa ja niillä on oikeus omiin tunteisiin.
- Wolfgirl2
Minä vapautan minkkejä luontoon ja hopeakettuja.. Ja suren vieläkin Auli-susi ressukkaa. :(
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu491165- 16815
- 63725
- 68722
- 47694
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69678Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131615Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31585Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.9540Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45508Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i8490- 4472
Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24463Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �104459Pitäisikö seksille asettaa huvivero?
(ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen113434Olet pelottava ilme vakavana
Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳26417- 14416
- 33398
- 35389
- 31389