Pelien ostosta origin/kauppa TS3

Eli jos minulla on peruspeli, yksi lisäsosa ja kamasetti ostettuna originista ja jos ostan yhden kaupasta, niin toimivatko ne vai pitääkö kaikki nyt ostaakin originista? Kiitos jo vastaajille ja toivottavasti ymmärsitte ja joku osasisi vastata minulle.
2137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ne toimivat ihan hyvin sekaisin. Ja kun olet rekisteröinyt kaupasta ostamasi osat EA:n Sims 3 sivulle, niin nekin näkyvät originissa, eli voit myös joskus asentaa ne sieltä jos tarve tulee (esim. levyke naarmuuntuu, ym). :)

Äänestä
  • Kiitti alsimhara :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirottu lapsi kirjoitti:

Eli jos minulla on peruspeli, yksi lisäsosa ja kamasetti ostettuna originista ja jos ostan yhden kaupasta, niin toimivatko ne vai pitääkö kaikki nyt ostaakin originista? Kiitos jo vastaajille ja toivottavasti ymmärsitte ja joku osasisi vastata minulle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu