Kukaan majoittunut compostela beach-hotelliin viimeaikoina ?
Kokemuksia? Kolmio varattuna..
Kokemuksia? Kolmio varattuna..
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Tuoreet kokemukset Combostela Beachista kiinnostavat. Joko kaikki huoneistot remontoitu? Millainen ruoka, kannattaako ostaa allinclusive?
Löyisikö yhtään täysipäistä kommentoijaa?
Me ollaan kans menossa kyseiseen mestaan alkuvuodesta. Kokemuksia olisi kiva lukea.
Kai siellä joku on käynyt? Ainakin Tjäreborgin kuvista vaikuttaa lupaavalle. Millainen ruoka, allinclusivesta kokemuksia?
Vastauksista kiitellen
nostan tämän
jos muut on varanneet neliön tai kuution?
Mekin menossa ja kukaan ei oo ollut..... Me 14.1.
Olimme huhtikuussa 2013 ja ruoka oli hyvää.
Joka päivä oli eri ruokateema, grilliruokaa, italialaista, espanjalaista jne.
Huone missä olimme oli ihan ok, mutta ei vaikuttanut juuri remontoidulta.
Voisin mennä uudelleen.
oliko lämmintä uima-altaan vesi? Jostakin luin että kadulta ja karaoke baarista tulisi melua huoneisiin joten pitääkö paikkaansa? Tammikuussa on lähtö ja pari viikkoa vietetään kyseisessä paikassa.. Onko alueella paljon ns. Mustia kellokauppiaita joita on esim. Viereisellä saarella gran canarialla riesaksi asti.
Isossa altaassa vesi oli juuri sopivaa että viilenee ja lasten altaassa lämmintä.
Meidän huoneeseen ei ainakaan tullut mitään melua.
Oli niitä kellokauppiaita, mutta eipä niistä haittaa ollut kun käveli vaan ohi.
Me ainakin viihdyttiin ja edullinen kauppakin oli lähellä.
Samoin, hotellin "kompostia" muistuttava nimi on osuva. Läävä, ja vielä pahimmasta päästä. Paikka on kammottava pölyinen aukion laita ja maisemia siis ei ole. Suosittelen ehdottomasti joko siirtymistä viereiseen Marylanzaan tai motarin suuntaan Villa Mandiin tai vielä parempaan Oasikseen.
This sucks. Keltainen värikin jo aikaansaa pahoinvointia.
Tästä kommentista oikein kumpuaa kokemuksen syvä rintaääni. Raukka, et ole käynyt 5000 km lähempänä koko hotellia.
Marylanzassa saa varautua erittäin kovaan diskojyskytykseen, muuten olisi hyvä paikka majoittua ja nauttia hyvästä ruoasta. Harmi, minkähän takia hotellit saa terrorisoida pakkojyskeellä...
Vietettyäni 2 viikkoa joulukuussa 2013 kyseisessä brittilähiössä voin todeta, että kadunpuolen huoneisto ajoittaisten työmaa-äänien (joka päivä aamusta iltaan) ei ollut hullumpi vaihtoehto, kuin huoneisto altaan puolelta.
Sai sentään nukkua yönsä, kunhan muisti käydä karjumassa mölyäville brittiteineille aina puolen yön aikaan käytävällä. Jotta edes omat lapset saisi nukkua.
Majoituimme tosiaan kolmiossa, perunakellari haisi, lienee maan tapa. Mutta onneksi siivooja aina muisti käyttää tarpeeksi voimakkaita liuottimia, niin taas tuoksui paikallinen fairy.
Äänieristys perseestä, mutta sen verran paksut seinät, ettei matkapuhelin varmasti toiminut. Kuulit kyllä, että taitaa yläkerran ruotsalaispapalla se eturauhanen vaivata aina öisin.
Mutta jos tykkäät tatuoinneista ja huonosta englantilaisesta ruoasta, tervemenoa kikkihiiripitsojenja naku rankkanukettien luvattuun mekkaan.
Mukavaa matkaa!
Ihan kiva hotelli, pääasiassa hyvää sanottavaa ko. paikasta. Huoneisto oli ok, hieman kuluneisuutta.
Ainoa asia mikä häiritsi, oli hotellikompleksissa oleva brittipubi. Hirveää kännimöykkää kuuului sieltä varsinkin viikonloppuöisin. Jouluyönä mekkala oli kaikkein pahin.
oon käyny kerran tossa hotellissa ja toista kertaa en mene, pöydän kulmissa vilisi sokeritoukkia koko ajan,ulkoa kuuluu kauhee meteli, ruoka kuivaa ja mautonta,ahdistelevat lollo ja bernie,pitäkää lapsenne turvassa niiltä
Et kertonut milloin olet ollut. Palasin vasta ko. hotellista. Kertaakaan en nähnyt mitään ötököitä, kuten ei muutkaan samaan aikaan olleet suomalaiset. Emme havainneet mitään perunakellarin hajua. Useimmiten haisi kloriitti ja muut siivousaineet. Jatkuvasti moppasivat kulkureittejä.
Ruoka oli ihan syötävää, ehkä enemmän brittien makuun, nugetteja ja ranskalaisia jne. Buffet oli aika monipuolinen, ei tarvi nälissään lähteä.
Lollo ja Bernie ahdistelevat? Lapsista näytti olevan vain hauskaa heidän kanssaan.
2012 oltiin, lapset lähti niitä hirviöitä karkkuun, ne tuli kosketteleen
hyvä hotelli se on. ens vuonna mennään uudestaan
Mä sain niska-hartia-hierontaa aamupalalla :)
Kävimme helmikuussa 2013, todella kulunut, kauttaaltaan epäsiisti hotelli. Huoneistossa sokeritoukkia tai jotain sen tapaisia. Yritin siivoojilta kysyä, että mitä ne ovat, mutta vastaus oli espanjalaiseen tyypilliseen tapaan epämmääräistä, mutta saimme pullon torakkamyrkkyä suihkutettavaksi. Hotellin yleisissä tiloissa oli muutamia kuolleita torakoita näkyvissä. Allasalue oli ainoa positiivinen asia, joskin sekin hieman epäsiistin oloinen, mutta lastenallas oli lasten mieleinen. Emme koskaan enää tätä hotellia tule valitsemaan.
Kanarialla esiintyy torakoita, sinänsä satunnaiset havinnot siellä täällä eivät ole mitenkään kummallisia. Kosteus, 20-30 lämmintä.......kanaria?l
No paljon on siellä vuosien varrella käyty ja ekan kerran sattui noin huono hotelli. Torakoita joo satunnaisesti, mutta jos tykkää niistä (tai muista ötököistä) ihan omassa hotellihuoneistossaan runsaasti, niin sehän on tietysti makuasia:) Kaikinpuolin muutenkin nuhjuinen ja epäsiisti hotelli oli aamiaispaikkaa myöten.
Ihan ok....hieman kuluneisuutta, mutta siistiä. Vessan pytyn nostin hajosi, tultiin heti korjaamaan.Ennenkaikkea kiva allasalue, hyvä sijainti, lapsille vähän oheisohjelmaa. Itse emme syöneet siellä mitään, joten siitä ei osaa sanoa. Vinkkinä että rannan puolell/kulmassa halvempi kauppa ja sitten hotellista katua eteenpäin ja vasemmalle ylös, vas kulmassa vielä halvempi kauppa.
Eikä näkynyt toukkia tai torakoita - niihin torakoihin olen kerran elämässäni törmännyt ja silloin oli 5 tähden hotelli Gigantesissa :)
Ihan just noin. Kun torakat (puutarhakuoriaiset) ei osaa lukea ;-D))
Tappomyrkkyjen ahkeralla levittelyllä esim. ovien kynnysten alueelle lienee merkitystä...
Niitä Composteloita on kaikkiaan 3: Compostela Club I ja II, ovat golf-kentän vieressä ja sitten Compostela Beach, joka on rannan lähellä. Ainakin tuo Compostela II oli muuten ihan ok ja rauhallinenkin, mutta monet huoneistot olivat kärsineet vesivahingoista ja homeesta. Olisiko tuo perunakellarin haju johtunut just siitä.