Mitä aineita poliisin liikenteessä käyttämällä "tikkaritestillä" näkee? Kannabis ja amfetamiini ainakin, näyttääkö muita?
Poliisin sylkitesti
13
10123
Vastaukset
- einarkki
Kaikki muut pääroippeet näkyy mutta ei bubpre. Testattu on. Sekasin kuin käkikello ja poliisit pysäytti. Laputtivat mutta tulos nolla ja matka jatkuin. Taisi poliisit ihmetellä, kun oli miehellä mökki niin sekaisin, eikä mitään löytynyt. Siis kaikkia lääkkeitä nuo eivät rekisteröi, mutta niista tässä ei sen enempää.
- vanhaa tietoo?
Mua on varoiteltu et bubpre kyllä näkyy, ilmeisesti sonnan jauhantaa sitten? Vai onko niiden testit kehittyneet?!
- Huolestunut nisti
Eli sylkitestissä näkyy kannabis, amfetamiini, bentsot, opiaatit, kokaiini ja lsd, ja buprenorfiini ei näy? Is that correct?
- zasfsdfsedra
Huolestunut nisti kirjoitti:
Eli sylkitestissä näkyy kannabis, amfetamiini, bentsot, opiaatit, kokaiini ja lsd, ja buprenorfiini ei näy? Is that correct?
Epäilen ettei ainakaan LSD näy testissä.
- .?-
Niillä on uusia testikoneita ainakin liikkuvalla poliisilla oli dräger drugtest 5000. Näkyy kannabiksen käyttökin viikon verran käytöstä.
- omituista on
Näkyykö alkoholikin viikon kuluttua ajokuntoa heikentävänä tai ajokykyä rajoittavana tekijänä?
- Rabbies
Huumetesteissä paljon vääriä tuloksia:
http://www2.hs.fi/uutiset/juttu.asp?id=20011026KO14- miten o
Onko siihen tikkaritestiin pakko osallistua? Mitä jos kieltäydyn? Väkisinkö ne kytät sen suuhun tuikkaavat?
- Noh joo
miten o kirjoitti:
Onko siihen tikkaritestiin pakko osallistua? Mitä jos kieltäydyn? Väkisinkö ne kytät sen suuhun tuikkaavat?
No voit sinä kieltäytyä ottamasta testiä mutta se ei auta sillä silloin viranomaiset voivat pistää ajokiellon ja saattavat alkaa seuraamaan sinua tarkemmin jolloin epäillysten tullessa liian suuriksi he antavat sinulle mahdollisuuden valita testin oton paikan päällä tai poliisin lämpimässä huostassa tai ottavat suoraan huostaan jos paljastut liian selväksi tapaukseksi.
Poliisit on koulutettu syynäämään reaktioita kuten kärsimättömyys, ahdistus, pelko, rentous, hermostuneisuus, aggressio yms. ihmisistä valehtelemisesta puhumattakaan, jokainen meistä tietää koska henkilö jonka kanssa kasvotusten tietoisesti tekee hätävalheen, sillä ihminen reagoi jotenkin aina kun valehtelee, Clinton esimerkiksi pyyhi kädellä kulmakarvansa estääkseen ihmisiä näkemästä pientä lihasnykähdystä joka on monelle tyypillinen reaktio valehdellessaan tietoisesti. - dsfgsdfgs
Noh joo kirjoitti:
No voit sinä kieltäytyä ottamasta testiä mutta se ei auta sillä silloin viranomaiset voivat pistää ajokiellon ja saattavat alkaa seuraamaan sinua tarkemmin jolloin epäillysten tullessa liian suuriksi he antavat sinulle mahdollisuuden valita testin oton paikan päällä tai poliisin lämpimässä huostassa tai ottavat suoraan huostaan jos paljastut liian selväksi tapaukseksi.
Poliisit on koulutettu syynäämään reaktioita kuten kärsimättömyys, ahdistus, pelko, rentous, hermostuneisuus, aggressio yms. ihmisistä valehtelemisesta puhumattakaan, jokainen meistä tietää koska henkilö jonka kanssa kasvotusten tietoisesti tekee hätävalheen, sillä ihminen reagoi jotenkin aina kun valehtelee, Clinton esimerkiksi pyyhi kädellä kulmakarvansa estääkseen ihmisiä näkemästä pientä lihasnykähdystä joka on monelle tyypillinen reaktio valehdellessaan tietoisesti.Tikkaritestiin ei tarvitse suostua, ja kun ei suostu, mennään verikokeeseen. Tikkaritesti itsessään ei myöskään riitä rattijuopumustuomioon. Eduskunnassakin asti on testiasiaa käsitelty ja ainoastaan verikokeessa saatu positiivinen näyte riittää. Tikkaritesteissä tulee myös erittäin paljon virheitä, eikä se siis ole luotettava.
- hermot paskana
dsfgsdfgs kirjoitti:
Tikkaritestiin ei tarvitse suostua, ja kun ei suostu, mennään verikokeeseen. Tikkaritesti itsessään ei myöskään riitä rattijuopumustuomioon. Eduskunnassakin asti on testiasiaa käsitelty ja ainoastaan verikokeessa saatu positiivinen näyte riittää. Tikkaritesteissä tulee myös erittäin paljon virheitä, eikä se siis ole luotettava.
Eduskunnassakin monen silmä "nykii"
- eliitin aineet
hermot paskana kirjoitti:
Eduskunnassakin monen silmä "nykii"
Mitä lie vetäneet!
- Anonyymi
Suundesifiointi lääke estää näkymisen, en muista nimeä?? Sitruuna vanha juttu - kuten tämä ketju - mutta ehkä joku muistaa lääkkeen. Tunnistan kun kuulen nimen.., luultavasti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1152971EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje291351- 1031217
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621017Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta366997Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133968- 56865
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22693- 40688
Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta110632