No kertokaas asioista tietävät, miten Juha pärjäsi aikanaan linnoissa? Tuliko toimeen muitten kriminaalien kanssa ja miten muuten?
Juha Valjakkala
10
822
Vastaukset
- Söpöliinistä mieheks
Katselin tuossa Youtubea ja siellä ruotsinkielinen haastattelu ohjelma Juhasta, vankilassa tehty, Juhiskin puhui ruotsia. Näyttivät vanhoja kuvia, missä Juha hetkeä ennen kolmois murhia. Nuori kaveri 80-luvun hevibändimäinen olemus, tais olla kajaaliakin silmissä jossain kuvassa. Juha itsekin naureskeli haastattelun lomassa, että oli sellainen söpö ja nätti poika silloin. Tuolla habituksella silloin linnaan, niin on varmaan Kanaali Koskiset ja kumppanit katselleet sillä silmällä himoiten. Tosin vankilavuodet ovat tehneet Juhasta aika äijän näköisen körilään, ei enää mikään söpö poika, vaan pe* kele mies.
- WarFAce
Ai että mies? Valjakkala ampui puolustuskyvyttömän naisen ja lapsen. Kun jäi kiinni, yritti vierittää syyn tyttöystävän niskoille. Voiko sanoa että tollasesta tyypistä tulee koskaan miestä? Raukkamainen täytyy olla jos naisen ja lapsen tappaa.
- Missä nyt
Tämä Valjakkala on, linnassa?
- Kongin kettu
Eihän siitä linnan seisovasta pöydästä nyt heti pääse eroon, jos niinkin kauan kuin Juhis aikanaan siellä oli, tulee vieroitus oireita siviilissä ja pitää päästä takas ineen.
- keltaisia ruusuja
Keskustelin asiasta viime vuonna paikallisten kanssa. Sukevan aikanaan Valjakkala oli ihan hiljaa. Hänet tavanneiden mukaan on ihan rivimiehiä.
- Evp ex konna
Ihan oli vanki vankien joukossa niin kuin 99,99% vangeista on,oli sitten tehnyt mitä tahansa! Suoraan sanoen kyllä ne raiskaajat ja lapsentappajat ihan rauhassa ovat kakkunsa lusineet aina! Jos joku muuta väittää niin paskaa jauhaa! Linnassa vintiöt hoitavat lähinnä omat asiansa ja eivät toisten lusimisiin puutu!
Toisin on (tai ainakin ennen oli) vasikat joita halveksittiin yli kaiken. Saunassa ämpäri päähän ja sitten kunnon pieksäntä. Vasikka sitten oli "yleensä liukastunut saippuaan" jne...Muutamia "erikoislusijoita" on ollut ja niihin ei mitkään Valjakkalat kuulunut vaan esim. Pasasen Tane, Aimo Myssylä jne.... Ensimmäinen teurasti ne poliisit ja Myssylä vittumaisen kapiaisen nimeltä Suonperä. - Heguligulix
Hyppään nyt vähän aloittajan aiheesta sivuun, mutta mainitsit Tauno Pasasen olleen "erikoislusijan". Minua ja varmasti monia muitakin kiinnostaisi saada kuulla, että miten surmanluotimieheen suhtauduttiin isossa talossa.
- siwatalo
Ilmeisesti vapaalla koska liikkuu kurvissa.pongattu syyskuussa 2016 kahdesti. Riutuneen oloinen,kalju,käyttää jumppa vaatteita jopa tuli mieleen suunnistaja. Vähän muistuttaa morsmaikulta vain huntu puuttuu.
- Jessestä-Jessikaksi
Ei Jesse ole vielä osastolla ollut - SILLEE.
- Saabismionsairaus
Vankilapako 1994 valjakkala.. ilpo nimipäivävankilapako oliko ilpo larhalle.. kun alibi lehdessä näkyy hiuksia hiponut luotijakaus.. pakopaikkakunnan vaakunanhyväksyntäpäivästä nimi aslak.. ilpo larha surmaviesti brauni tarinasta aatami ja eeva.. surmaviesti ..
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot233397Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe112808- 282464
- 421897
- 511729
- 101525
- 411481
KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!
Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola101448- 531373
Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta
Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule2621135