Kipeät keuhkot - ei yskää, ei kuumetta tms. oireita

Keuhkoilija :D

Wähh ollut koko päivän keuhkot jotenki tosi kipeet, näin illalla vielä pahentunut. En ole yskinyt, eikä kuumetta tai muita sellaisia ole ollut. Mistähän voisi johtua? Hengittäessä sattuu tiettyyn kohtaan keuhkoissa ja jos yrittää yskäistä niin sattuu :(
Kokemuksia tai jotain, mitähän olisi vai onko mitään? :D välillä kyl tuntuu että vaikka henki kulkee melko normaalisti, ettei jotenkin saisi kunnolla happea ja alkaa huippaamaan.. :

2

3450

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liikkeellä

      Ehkä se yskä on vasta tulossa....voihan olla että keuhkoissasi on ollut vaikka hyvänlaatuinen kysta, joka syystä tai toisesta on puhjennut ja aiheuttanut paikallisen pienen tulehduksen. Tiedät itsekin, kun epäilyttää, niin lääkäriin.

    • Epailija1234

      Jos oireet jatkuvat useamman viikon, niin mene lääkäriin. Ota rennosti pari päivää.

      Sitä ennen kannattaa selvittää:

      Tupakoitko?
      Astma?
      Allergia?
      Lähiaikoina sairastetut mahdolliset flunssa?
      Muut oireet?
      jos oireet jatkuvat voi olla syytä selvittää mös asuntosi ilmanlaatu. Juuri nyt se ei ole järkevää, koska syksyllä ilmassa on muutenkin niin paljon hiukkasia, jotka voivat aiheuttaa oireita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11185
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5318
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2246
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      42
      1674
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1256
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1076
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      103
      995
    Aihe