Wähh ollut koko päivän keuhkot jotenki tosi kipeet, näin illalla vielä pahentunut. En ole yskinyt, eikä kuumetta tai muita sellaisia ole ollut. Mistähän voisi johtua? Hengittäessä sattuu tiettyyn kohtaan keuhkoissa ja jos yrittää yskäistä niin sattuu :(
Kokemuksia tai jotain, mitähän olisi vai onko mitään? :D välillä kyl tuntuu että vaikka henki kulkee melko normaalisti, ettei jotenkin saisi kunnolla happea ja alkaa huippaamaan.. :
Kipeät keuhkot - ei yskää, ei kuumetta tms. oireita
2
3487
Vastaukset
- Liikkeellä
Ehkä se yskä on vasta tulossa....voihan olla että keuhkoissasi on ollut vaikka hyvänlaatuinen kysta, joka syystä tai toisesta on puhjennut ja aiheuttanut paikallisen pienen tulehduksen. Tiedät itsekin, kun epäilyttää, niin lääkäriin.
- Epailija1234
Jos oireet jatkuvat useamman viikon, niin mene lääkäriin. Ota rennosti pari päivää.
Sitä ennen kannattaa selvittää:
Tupakoitko?
Astma?
Allergia?
Lähiaikoina sairastetut mahdolliset flunssa?
Muut oireet?
jos oireet jatkuvat voi olla syytä selvittää mös asuntosi ilmanlaatu. Juuri nyt se ei ole järkevää, koska syksyllä ilmassa on muutenkin niin paljon hiukkasia, jotka voivat aiheuttaa oireita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1192472
Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau321616Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.211522- 1291458
- 681263
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3461149Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?601023- 891015
- 122841
- 79825