MIELIKUVIA VARTIJOISTA ???!!

Minkälaisia ennakkomielikuvia ihmisillä on vartijoista? Kertokaa omia mielipiteitänne tai kohtaamianne ennakkoluuloja.
124131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

olen karkuun juosten päässyt ja juostessani vielä vittuillut ja haukkunut

Äänestä
  • karkulaista olen juossut kiinni ja juostessani vielä vittuillut ja haukkunut.

    Äänestä

  • Arde kirjoitti:

    karkulaista olen juossut kiinni ja juostessani vielä vittuillut ja haukkunut.

    Molemmille vaan onnea. Toinen tekee rikoksia, on idiootti. Toisella vaan ei muuten vaan ole ammatillisuutta olla sortumatta samaan kuin "asiakkaansa"!

    Äänestä

Olen huomannut että alaa tuntemattomat tutut kuvittelevat heti kuultuaan että olen vartija, että:

1. työskentelen myymälässä, marketissa tai kauppakeskuksessa
2. painiskelen työkseni varkaiden kanssa

Heille ei tule mieleenkään että liikun kravatti kaulassa, suorat housut jalassa maan tai yritysten huippujohtajien seurassa varmistaen heidän kokoustensa sujuvuutta yms. Jostain syystä heille ei tule yllätyksenä että teen lähinnä yötöitä. Kumma kun eivät tajua ettei marketissa oteta näpistelijöitä öisin kiinni... Huoh.

Äänestä

Pienipalkkaisia vähävaraisia reppanoita jotka näpistelevät ruokaa ja karkkia kierroksellaan kun tilaisuus tulee. Tämä on ymmärrettävää kun suoli kurnii koska tili meni kokonaisuudessaan vuokraan...

Äänestä
  • Ovat väkivaltaisia paskiaisia. Varsinkin teollisuusvartijat. Kauppakeskuksiin on keskittyneet ne jotka kävelevät sämpylät kainaloissa ja haluaisivat olla poliiseja.

    Äänestä

  • mistä sä tollasia tiedät vitun urpo

    Äänestä

  • Nasti kirjoitti:

    Ovat väkivaltaisia paskiaisia. Varsinkin teollisuusvartijat. Kauppakeskuksiin on keskittyneet ne jotka kävelevät sämpylät kainaloissa ja haluaisivat olla poliiseja.

    Mitkä h...in teollisuusvartijat...
    Vartijan työ on tänään niin monipuolista että mitään pelkkää teollisuusvartiointia tekeviä vartijoita ei enää ole olemassa. Sama vartija se juoksee sairaaloissa, myymälöissä ja muissa kohteissa. Väkivaltainen vartija on huono vartija.
    Jos tapaat tämmöisen niin tee rikosilmoitus.

    Äänestä

  • Nasti kirjoitti:

    Ovat väkivaltaisia paskiaisia. Varsinkin teollisuusvartijat. Kauppakeskuksiin on keskittyneet ne jotka kävelevät sämpylät kainaloissa ja haluaisivat olla poliiseja.

    Moni vartija ei edes halua poliisiksi! Moni mies tosin haluaisi edes olla jotain!

    Äänestä

Kyllä sitä herää, jos joku sumutorvea soittaa!

Äänestä

Kyllä sitä herää, jos joku sumutorvea soittaa!

Äänestä
  • ei niitä nauramatta viitsi katsella!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Stevari kirjoitti:

Minkälaisia ennakkomielikuvia ihmisillä on vartijoista? Kertokaa omia mielipiteitänne tai kohtaamianne ennakkoluuloja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu