Kaikki tieto kelpaa =)
Valencia vinkkejä
1
212
Vastaukset
Tarkemmin mitä tietoa etsit?
Voin kertoa vaikkapa busseista. Kannattaa ostaa kortin, jolla matkustat paikallisliikenteessä huomattavasti edullisemmin kuin kertalipuilla.
Englanniksi: PVP card, espanjaksi PVP tarjeta. Ostospaikka: tobacco kauppa. Siihen ladataan lippuja, 10 kerrallaan. Samalla kortilla voi matkustaa useampi henkilö samanaikaisesti. Tällöin vain käytetään korttia useamman kerran bussiin tulovaiheessa.
Jos hotellinne on keskustassa, kaikki matkat hoituvat busseilla, metrosta ei juurikaan apua, myös tiede/taidemuseoon pääsee bussilla. Bonobus plus lippu maksaa 0,80 euroa, on voimassa 60 minuuttia ja siinä aikana saa vaihtaa kulkuneuvoja useammankin kerran.
Jos tarvitset metroaki, osta Bono Travel Card.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh433017Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612961- 422367
- 311863
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251719Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721684- 481586
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771275- 381252
- 791080