Windows-7 vaan paranee!

Asensin 2 vuotta sitten koneelle. Ainoatakaan ongelmaa ei ole ilmennyt koko aikana. Toiminut täysin virheettä.
Edullinen, turvallinen, nopea ja ongelmaton käytössä. Ei voi muuta kuin olla tyytyväinen.
884
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Vaikka kyllähän minullakin on Windows toiminut yli 7 vuotta ilman yhtäkään niistä haittaohjelmista, joista linukshihhuli meistä varoittelee, joten eiköhän se liene jo hoidossa.....

Äänestä

No ei kyllä siltä vaikuta. Jo kahteen Windows 7-läppäriin olen asentanut Linux Mintin sillä koneiden omistajat eivät enää päässeet koko Windows 7-järjestelmään. Liekö haittaohjelma tai laitteistokonflikti tai mikä lie. Joka tapauksessa nämä kaksi läppärin omistaa ovat nykyisin tyytyväisiä Linux-käyttäjiä kiitos surkean ja epäluotettavan Windowsin.

Äänestä

Ok, mutta Windows 7 senilöityy hurjaa vauhtia ja pian on pakko vaihtaa uuteen.

Äänestä

Asensin kanssa naapurille hiljattain Linux Mintin. Jostakin syystä kone ei suostu kuulemma enää käynnistymään Windowsin puolelle ollenkaan, mutta eipä ole naapuri enää Windowsia myöskään osannut kaivata. Microsoft on ilmeisesti kirjoittanut Windowseihin jonkinlaisen salaisen ja taatusti kauppalakien vastaisen eston, että kone ei käynnisty windowsiin jos rinnalle asennetaan Linux.

Naapuri on Linux Mint-käyttäjä ja hyvin tyytyväinen sellainen.

Äänestä

Edullinen? Siitähän joutuu maksamaan kasan rahaa.

Turvallinen? No joo, jos sinulle tulee turvallisuuden tunne siitä, että isoveli valvoo tekemiäsi.

Äänestä

Otsikkona pitäisi olla "Valeet sen kuin vaan paranee!".

Äänestä

paraneehan se. Tänäänkin kesken käytön yksi laite hävisi kesken käytön. Siis miten audio-sisääntulo voi hävitä keskes käytön???? Viime viikonloppuna kone ei sammunut viikonlopun aikana. Perjantaina pistin sammutuksen ja lähdin viettämään viikonloppua. Maanantai aamuna vielä sammutteli itseään. On tuo seiska ihan ihme viritys. Hyvä kun joskus toimii.

Äänestä

"Microsoftilla on tapana ollut julkaista tietoturvapäivityksiä joka kuun ensimmäinen tiistai. Huhtikuun jälkeisten Windows 7- ja Windows 8 -päivitysten myötä kräkkerit saavat samalla listan seikoista, joita on korjattu edellä mainituissa käyttöjärjestelmissä. Samalla he voivat tutkia, löytyykö Windows XP:stä samoja aukkoja ja käyttää niitä hyväkseen, koska Microsoft ei tule paikkaamaan aukkoja."

Noin se maailma suurin toimii!

Tuossa hieman lisää Wintoosan käyttäjille oikeata tietoa, jota he ei varmasti tiedä.

http://muropaketti.com/windows-xp-riskialtis-krakkeroinneille

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onneksi on Windows! kirjoitti:

Asensin 2 vuotta sitten koneelle. Ainoatakaan ongelmaa ei ole ilmennyt koko aikana. Toiminut täysin virheettä.
Edullinen, turvallinen, nopea ja ongelmaton käytössä. Ei voi muuta kuin olla tyytyväinen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu