Olemme mieheni kanssa yrittäneet perheenlisäystä vielä onnistumatta.
menkat pitäisi alkaa huomenna tai sunnuntaina.
Oireita on ollut raskauteen liittyen eli parina päivänä todella pahaolo ja unelias olotila.
Ruumiinlämpötila koholla 37-37.3 (norm. 36.5-36.7). Eilen oli sen 37 ja tänään lämpötila oli kohonnut 37.6. Millään tavalaa sairaana en ole.
Raskaustestin (herkkätesti) tein hätähousuna pari päivää sitten ja se näytti ihan hailakkaa viivaa. Tänään aamulla testasin normaalilla testillä se nega :(
Ennestään minulla on kolme lasta, joista ekan (pojan) kanssa sain plussan vasta viikko menkkojen oletetusta alkamispäivästä. Kaikki aikaisemmat testit oli aina nega.
Keskimmäisen (tyttö) kanssa samana päivänä kun menkat piti alkaa. Ja nuorimman (tyttö) kanssa pari päivää ennen menkkoja.
Voiskohan tässä negasta huolimatta olla raskaana?
Kuumeilua :)
9
152
Vastaukset
- erp
Aika jännä että eka testi näytti hailakkaa viivaa koska sehän on positiivinen. Eikä sen nyt tyhjästä pitäis sitä viivaa näyttää... Sinuna kyllä testaisin vielä kerran parin päivän päästä.
- ,,,,,
Ehkä kemiallinen.
- Hey looser!!!
Älä enää lisäänny, olet jo epäonnistunut. Lapset pilaavat tämänkin suhteen.
- Äiti77
Lapset ovat tästä suhteesta..
- Ainakin olette
(ilmeisesti) vastuullisessa iässä. Onko liitto kestänyt myös vähintään 12 v. ?
- Kyrpykkä
Ainakin olette kirjoitti:
(ilmeisesti) vastuullisessa iässä. Onko liitto kestänyt myös vähintään 12 v. ?
Liitto on niin perseestä, että pitää lapsia tehdä.
- Kolmen lapsen äiti
Siis onko ihmiset oikeasti noin kateellisia että pitää toisen ilosta noin kommentoida??
Tai sitten joku pikku kakara kommentoi... Kielenkäytöstä päätellen.
toivottavasti aloittajalla kaikki menee hyvin ja plussa vahvistuu. - Kolmen lapsen äiti
Itselläni eka lapsi antoi plussan vasta kun viikon menkat myöhässä. Sitä ennen vain negatiivisiä vastauksia.
Kaikilla yksilöllisesti alkaa hormoonia kehittymään.. - Kolmen lapsen äiti
Näin luki esim. raskaustesti.info sivulla:
"Raskaustesti kuitenkin kannattaa tehdä vasta kuukautisten poisjäännin jälkeen. Luotettavimman tuloksen raskaustestillä saa kun tekee sen noin viikko kuukautisten poisjäännistä. Aikaisessa vaiheessa raskautta testit eivät ole niin luotettavia, sillä hormonitaso ei välttämättä ehtinyt nousta niin, että sen havaitsisi raskaustestillä luotettavasti. HCG:n nousu on kaikilla yksilöllistä, toisilla taso nousee hitaammin ja toisilla nopeammin, joten testit eivät anna kaikille oikeita tuloksia samoihin aikoihin."
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 503724
- 1053385
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj342691Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️262358- 201849
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51749- 1841712
Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut
Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh3841437- 271357
Huomenta kulta
En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo91178