Huhhu. Onpa kuusamossa menny meno melkoseksi. Yksikin keski ikäinen vaalea nainen jatkuvasti uutta sänkyseuraa hakemassa kuusamon bilemestassa. Lapsiakin löytyy. Luulisi vähän enemmän oma jälkikasvu kiinnostavan kuin se että kenen kanssa viikonloppuisin illan makuihuoneen puolella jakaa
Kuusamon puuma
36
6690
Vastaukset
- makselija
Jospa hakee maksumiestä päivän menoihin. Aikansa kun kokeilee, niin joku aikamiespoika jää koukkuun.
- Tar-jolla
Eikös se ole vain hyvä että on tarjolla vapaaehtoisesti kaivattua tuotetta ettei tartte väkivalloin paikalliseen tapaan tekemään. Taivaassa on kuulemma tarjolla lapsillekin.
- aaaa
kaikenlaisia kaheleita on ajattelisi lapsia että eivät vie pois.
- Pöljää
Voi hyväntähden,eiköhän tuo kyseinen naikkonen saa tehdä just niinkuin haluaa! Sehän on ihan ja sama jos lapsilla on hoitaja silloin kun äiti on viihteellä! Miksi isien tekemisiä ei kritisoida samoin?
- Jukka
Missä kapakassa pyörii? Voi kun pääsisi tapaamaan? Paljonkohan rouvalla on ikää, että tietää silmäillä?
- M135
Puumaakun pääsisi ajamaan olisi mukavata !
- omatunto
on se kumma ,että ihmiset joilla ei itsellä oo mitään mitään muutakun katsella kuikulla kateellisina mitä itsellä ei ole rohkuetta tehdä muutakuin unissa jos hänelllä on aikaset lapset ja todennäköisesti ei ole muutaku kotona kissa jos sitäkään minä ihmettelen miksi joillekin toisille kuuluu mitä hän itse tekee ja annettaa hänen elää omaa elämääänsä.
- tttyuikb
No sillä tavalla lapset tietysti puumalla yksin kotona kyllä säälittää että pitää kaikenmaailman himoja tyydyttää niinhän sitä tv ssä puhuttiin miten tämä ahneus vaivaa yhteisnunnassa erilaisina riippuvuuksina ahneuteen luetaan seksi peli yms riippuvuudet millä tyhjää sisäistä oloa täytetään ei ne kuulema sillain lähe
- mmmmiiies
Olisi kyllä mukava tietää mistä tämän voisi tavoittaa ja missäpäin asustelee! Taitaa olla kuusamossa ainut vanhempi joka lämpeää nuoremmista.
- puuuuuuuuuuuuuuuuuma
Sehän on vaan positiivista, että puuman tu*su kostuu vielä muutenkin kuin housuun kus**sa!
- jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Mitä väliä? Onkohan aloittajalla itellä elämä hakusessa?
- Myöhässä
Ketju on vuodelta 2013 eli eipä taida poliisia kiinnostaa.
- persut
epäilys heräs kenestä puhutta. en sano nimiä kuitenkaan
- neumann
Käsi kädessä kuljemme taloon autioon.Tää elämää on.
- Kiksuttelija
Puolisen vuotta nyt tapaillut erästä milffiä. Netistä löysin,välissä käydään toistemme luona "oloa helpottamassa". Aika kuuma pakkaus.
- Nahkaruoska
Varma saanti
- kestäääpitkään
Löyty muitakin kuin vaaleita.
Kiitos rouvat puuman asuissa.. - oksettaviakyttääjiä
Hävetkää kuusamolaiset! YÖK mitä kaksinaismoralisteja olette. Vapaa ihminen saa tehdä niin kuin haluaa. Se ei tee äidistä huonoa. Ja en ole itse kuusamolainen, häpeän kuitenkin puolestanne. Hankkikaa elämä! Miettikää, ketkä lukevat tätä palstaa. Haluaako joku tulla töihin Kuusamoon, jos olette noin pikkusieluisia. Kaukaa kannattaa kiertää mokoma "seurakunta".
- Jömppis
Oih Rivo Riitta!
- nottanii
eikö siellä karhujaki
- remppajeska
Missäs se mun puuma on??
- hot
Tääl on yksi kuuma puuma sua odottamassa Rukalla.tule,jos uskallat...
- Rukallatankilla
Ruka on laaja käsite. Mistä löytäis?
- remppajeska
Ihanko vaan mua varten?
- remppajeska
Taijan käppästä torille.
- tulossa
Onko Kuusamossa bilemesta?? Missä????
- Keukeu
On, Cirkus siinä Kitkantiellä.
- elovera
Hankkikaa itsellenne oma elämä ja antakaa toisten elää omaa elämäänsä. Jokainen vastaa omista teoistaan ja elämästään. Todella törkeitä kirjoituksia!!
- remppajeska
Niin teemmä.
- vapaasinkku
Mistäs kinkku jouluksi?
- vapaasinkku
Pääsiskö puumaa ajamaan takaa?
- Ei_J-mies
Eiköhän. Jätä vain yhteystietosi ja ip-osoitteesi, niin palaan asiaan.
- motsarellukat
Kuusamon juustomunat ei puumaa kiinnosta.
- vapaasinkku
No käy se blontiki,vaikka rinnalle kulkemaan...
- PravdaKuusamo
Kuusamon naiset.. oikeastaan ovat niin pillu täynnä soraa et mulkku verillä niitte panemisesta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1763407Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3732171Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii542117- 421998
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931241- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4091114Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171029- 47903