Kyllä...kyllä...

Shalom...

Rakastan saaraa, muuttista, teutaa, Jeesus on tietä, hubanderia, savon pappaa, tyhmeliiniä, ristikkoa, kaikkia...maan matkamiestä, tesaa, kaikkia.

JUMALA on RAKKAUS.

RUKOILLAAN.
688
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Shalom...

Huuto syvyydestä. Katumuspsalmi.

Matkalaulu.

PSALMI 130.

Syvyydestä minä huudan sinua, Herra.
Herra kuule minun ääneni tarkatkoon sinun korvasi minun rukousteni ääntä.
Jos sinä, Herra pidät, mielessäsi synnit, Herra kuka silloin kestää?
Mutta sinun tykönäsi on anteeksiantamus, että sinua peljättäisiin.
Minä odotan Herraa, minun sieluni odottaa, minä panen toivoni Hänen sanaansa.
Minun sieluni odottaa Herraa hartaammin kuin vartijat aamua, kuin vartijat aamua.
Pane toivosi HERRAAN ISRAEL. Sillä Herran tykönä on armo, runsas lunastus Hänen tykönänsä.
Ja Hän lunastaa ISRAELIN kaikista sen synneistä.


Ihmeellinen KAIKKIVALTIAS.

Runsain siunauksin...rukouksin.

Äänestä
  • Aamen.

    Äänestä

  • 5+7# kirjoitti:

    Aamen.

    Katuva, ihminen , Joka saa Herralta synnit anteeksi, Pelkää ja karttaa
    Syntien tekemisä : "pelkää Herraa ja kartytaa pahaa " Snl. 3:7.

    Äänestä

  • Ps, 130 ja síihen liittyvää. Katuva ihminen , joka saa Herralta syntintinsä antreeksi ,
    pelkää ja karttaa pahaa, "Snl. 3:7. "

    Äänestä

  • teu, kirjoitti:

    Katuva, ihminen , Joka saa Herralta synnit anteeksi, Pelkää ja karttaa
    Syntien tekemisä : "pelkää Herraa ja kartytaa pahaa " Snl. 3:7.

    Viisaudella on niin valtavia lupauksia, että pidän sananlaskuja raamatun parhaimpana kirjana. Vaikka sananlaskut olisi raamatun ainoa kirja, niin löydän sieltä yhteenvetona kaiken mitä elämän ja Jumalisuuteen tarvitsen.

    Viisaus alkoi Herran pelosta ja viisauden yhteenvetona on pelkää Herraa.
    Kirja päättyy vielä sanoihin: "Mutta ylivertainen se vaimo joka pelkää Herraa."

    Kun olin lapsi, niin äitini opetti pyytämään Jumalalta hyvää uskovaa aviopuolisoa. Liitimme rukouksen iltarukoukseen ja lapsuuden vaihtuessa aikuisuuteen rukoukseen vastattiin.
    Itse neuvoisin rukoilemaan hyvän vaimon sijasta ylivertaista vaimoa.
    "Ylivertainen se vaimo joka pelkää Herraa."

    Herran pelko tekee meistä kaikista ylivertaisia, niin ylivertaisia ettei vastustajalla ole mitään mahdollisuutta, olisi sama kun taistelisi hernepyssyllä panssarivaunua vastaan.

    Äänestä

Shalom...

Amen.

Rukoillaan, että Jumala varjelee meidät kaikesta pahasta ja paha väistyy viattomien kimpusta, kalliilla verellä lunastettujen kimpusta.

Ylistetään Jumalaa alati!

Runsain siunauksin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


*sisar* kirjoitti:

Shalom...

Rakastan saaraa, muuttista, teutaa, Jeesus on tietä, hubanderia, savon pappaa, tyhmeliiniä, ristikkoa, kaikkia...maan matkamiestä, tesaa, kaikkia.

JUMALA on RAKKAUS.

RUKOILLAAN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu