Olipa hieno esitys kaup.joht. Tsuparilta lentoliikenteen tuen laukkauttamisesta toivotaan että esitys menee läpi..HYVÄ HANNU LISÄÄ SAMANLAISTA....ja toinenkin esitys koskien urheiluseuroja on tosi hyvä.TUET POIS JA LIIKUNTAPAIKAT ILMAISEKSI..toivotaan molemmille esityksille läpimenoa
Hyvä Tsupari
kkaupunkilainen
10146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Esitäppä Hane vielä, että Navitas kehitys lopetetaan. Siinä olisi miehen teko!!
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/pron-rinne-nelosen-uutisille-paaomatulot-kunnallisverotukseen/1708529
http://www.iltasanomat.fi/tyoelama/art-1288616535314.html
Asiat ovat juuri näin 0 verotuksesta huolimatta heillä on kaikki oikeudet kuntien palveluihin.
http://www.kunnat.net/fi/asiantuntijapalvelut/laki/hallintojuridiikka/kokousmenettely/asian-kokouskasittely/paatoksentekojarjestys/Sivut/default.aspx
Johtajat, jotka ymmärtävät vain menetelmien ja numeroiden päälle, ovat nykypäivän eunukkeja. He eivät tule koskaan niittämään pätevyyttä ja luottamusta.
— Max De Pree
Saapi nährä miten asia etenee Hallituksessa / valtuustossa.
Iso keinojääpallo kenttä joutaisi myös sulkea.
Vanhojen pierujen lapsenlapset pakotetaan harrastamaan jääpalloa joka
urheilumuotona on jäänne jääkaudelta.
Käytettäisiin nekin varat nuorten työttömien kuntuotukseen ja syrjäytymisen ehkäisyyn.
Ei siinä esityksessä ole mitään "hienoa". Noi asiat on jo esitelty täällä vuosia sitten. Nyt heidän on vain pakko esitellä ja aloittavat pienistä, kun isoon ei uskalla kukaan koskea.
Navitas ja sitä kautta yrityslainojen takaukset eri puljujen kautta. Teatteri, sampijuhlat, veneilyt jne...On näitä.
https://www.youtube.com/watch?v=DjfdIXBu6x4
Tästäkö kokouksesta Antti Aho kirjoitti lehdessä?
Timo Suhonen kirjoitti sanatarkasti näin Sykkeessä-lehdessä vuosi sitten:
"Vaihtoehtoja ei ole, kehitystä on tapahduttava. Kehitysyhtiö, Navitas Kehitys ei voi olla enää jatkossa se, jonka varaan jätämme Varkauden yritys ja elinkeinoelämän kehittymisen. Viimeistään 2013 on vastuu siirrettävä joko toiselle toimijalle tai vastuuhenkilöt on vaihdettava kehitysyhtiössä."
Tiimalasissa hiekka valumassa loppuun 2013, mitä teet asian suhteen?
Timo-poika, nyt olis näytön paikka! Jos ei muutosta tapahdu, taitaa olla monen nykyisen päättäjän turha asettua ehdolle seuraavissa vaaleissa. Nuijien heiluttajat = puheenjohtajat mukaan lukien. Varkaudessa on liian kauan eletty yli varjojen ja luotettu, että suurteollisuus pysyy kaupungissa maailman tappiin. Hoi me/te kaikki raskautetut veronmaksajat, olisko aika nousta kapinaan, että päättäjät vihdoin tajuaisivat, millainen on tulevaisuus, ellei kaupungin organisaatioita kevennetä yläpäästä alkaen.
Varkkila puhuu asiaa jääpalloharrastuksen tukemisesta, on jo aikansa elänyt laji sekin!