Isomammani testamenttasi tämän taulun minulle hetkeä ennen kuolemaansa, olin tuolloin 2kk ikäinen. Hän painotti monesti, että juuri TÄMÄ taulu kuuluu minulle. Kukaan ei siinä vaiheessa älynnyt kysyä ''miksi?''. Nyt olen itsekin kovin kysellyt tästä taulusta ja on ruvennut kiinnostamaan mikä historia sillä olisi takana. Se on kulkeutunut suvussani iät ja ajat. Mitään nimikirjoituksia ei taulusta löydy.
En löytänyt netistäkään mitään tietoa.
Osaisiko siis joku sanoa tästä jtn? Kuka on maalannut tai nähnyt tällaisen taulun? Ihan mitä vain. Voi toki olla että joku suvustani on sen myös maalannut.. Mutta tällä hetkellä taulusta ei ole mitään tietoa. Kiitos :)
file:///C:/Users/Niina/Desktop/Kuva0212.jpg
Tietääkö kukaan tämän taulun historiaa?
kiinnostunutperijä
1
113
Vastaukset
- Moi,
Kuva ei näy, 'linkki' johtaa tietokoneesi työpöydälle jonne muilla ei ole pääsyä. Lataa kuva nettiin niin katsotaan miltä taulu näyttää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1933579Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii572237Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3762220- 432082
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321501Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541213
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4601202Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211063- 591014