minkälaista porukka näillä reissuilla käy
clup 55 risteily
5
568
Vastaukset
- hemmo 55
tallink 5.11 europalla
- Trolli olet!
Silloin on Club55-risteily. Siis jotain ihan muuta eli ei ole kahta eri juttua päällekkäin.
- -55
Trolli olet! kirjoitti:
Silloin on Club55-risteily. Siis jotain ihan muuta eli ei ole kahta eri juttua päällekkäin.
no joo sitä tarkotin en vaa osannu kirjottaa oikein
- kuppikoot kukkikoot
Trolli olet! kirjoitti:
Silloin on Club55-risteily. Siis jotain ihan muuta eli ei ole kahta eri juttua päällekkäin.
No millos se C-cup risteily sitten järjestetään?? DD-cup risteily olis tietty vielä kivempi nähdä...
- iouh 89 yh
Kohta ajetaan taas jäissä!
Jäissä ajoa
8.11.2013 10:25
Kohta taas on talvi ja meri saa jääpeitteen.
Tallinkin propagandapäällikön mukaan silloin laivojen kulku nopeutuu, koska hänen runsaan kokemuksensa mukaan autolautta kulkee sivuttain tuulen painamana kiintojäässä nopeammin kuin väylää pitkin konevoimalla.
Tähän lainataan arvostetun Merenkulkuhallituksen merikapteeni Seppu Laurellin sanoja kirjasta Höyrymurtajien aika sivulta 47: Murtaja on pysähtynyt huhtikuisen kiintojään reunaan ajamalla keulansa ehyen jään sisään. … alus pysyi paikoillaan pitkiäkin aikoja.”
Näin on
8.11.2013 11:27
Älä innostu! Hän voi vielä yllättää ja kirjoittaa jotain foorumin keskustelua eteenpäin vievää. Toistaiseksi moista ei ole tapahtunut, mutta tulevaisuuden ennustaminen on vaikeaa, kuten presidenttimme aikoinaan totesi.
Ropakanta-Tsiiffi.
8.11.2013 13:21
"Murtaja on pysähtynyt huhtikuisen kiintojään reunaan ajamalla keulansa ehyen jään sisään. … alus pysyi paikoillaan pitkiäkin aikoja.”
Joo mutta hei, kato! Sen aluksen kapteenilla ei ollut merikorttia brygalla eikä se ollut lukenut Maritime-foorumia. Eikä edes Fakta om fartyg. Tuskin oli edes TallinkSiljan Club One Gold-korttia.
Kas ku unohtu!
8.11.2013 13:49
Joo, just noin. Kas kun unohtui. Ei millään jaksa muistaa kaikkia sen toilailuja.
Enäs jos . . .
8.11.2013 14:38
"Kohta taas on talvi ja meri saa jääpeitteen."
...jos on lauha talvi, onko sulla vakuutukset kunnossa jotta tulee jäätä kaikesta huolimatta lupauksesi mukaisesti
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782