Toivoisin selitystä Suomi24:ltä

Palstalta poistuva

Miksi näitä piiska-puheenvuoroja ei edes siirretä niille palstoille, joilla pervot yleensäkin käyvät, jos niitä ei Suomi24 tahdo poistaa? Korostetan ohjeissa, että ei hyväksytä kirjoituksia, jotka ovat vastoin lakia, mutta pyynnöistä huolimatta nämä palstat täällä keräävät toinen toistaa ällöttävämpiä tekstejä. Nyt ne ovat taas nousseet esiin, niin että ilmeisesti kirjoittajia on tullut lisää.
Mikälii nuo numerot pitävät paikkansa, niin osallistujia on satamäärin vuosien kuluessa.
Mikä kirjoittajia oikein vaivaa? Ja mikä vaivaa ylläpitoa?
Voisiko ylläpito perustella?

3

209

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2244986516658

      Omantunnon äänikö sull`?

    • Oksettavaa

      Olen todellakin samaa mieltä aloittajan kanssa... Nuo piiska-ketjut ovat ihan sairaita! Eikä tminustakaan kuulu tuonne ja lapsen piiskaaminen kun tosiaan on laitonta! Ja kommentit aloitusten alla ovat niin sairaita että inhottaa!

      • masokistinainen

        Täällä perhesivut se ei sopi ja samalla olen huomanut että vauvasivu kumma kyllä kirjoittavat ihmiset piiskafantasioita mutta esim alle leikit ja fetissit siellä se sopii hyvin kirjoittaa piiskausfantasiat!
        Kyllä te täällä vissin ymmärä että kaikki piiskausjuttuja mitä me kirjoitamme on omat fantasiat ja jos me piiskaame toinen toisensa kaikki on vapaaehtoista ja usein,esim minä fantasioidaan että minä olen esim.15 v poika joka vanhemmat antavat piiskaa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      179
      1742
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      913
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      745
    4. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      107
      734
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      207
      664
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      133
      628
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      51
      585
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      562
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      19
      558
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      546
    Aihe