Kämppistä Vantaalle?

Kamppistavaill

Hei! Asun Vaasassa ja olen asunut monilla paikkakunnilla, mutta en ole viihtynyt! Pienet paikkakunnat on yksi ja mielestäni yksin asuminen on hieman kuivaa! Perimmäinen syy kuitenkin siihen, miksi kämppiksen tarvitsen on taloudellinen, eli yksiön hommaaminen Vantaalla on kallista (niinkuin muualla pk-seudulla), mutta jos kolmio puolitetaan, se on pikkusen halvempi ja lisäksi on vähän enemmän tilaa... (Yleistilat oma huone).

Toivoisin tämän tapahtuman ens vuoden alkupuolella (muuton)
Sitä ennen haluan tutustua kämppikseen, jotta saa varmistettua, että kemiat kohtaa ja ei tule sitten saman katon alla mtn eripuraa!

Itse olen;
- Monenlaisia ihmisiä ymmärtävä, kaikkien kanssa toimeen pyrkivä ihminen (Tietyt riidanhaastaja tyypit satunnaisesti saavat minut ärsyyntymään)
- Harrastan musiikkia, lähinnä vokaalien nauhoittelua, joskus harvoin saatan soitella akustisia soittimia, jotka eivät kovaa ääntä kuitenkaan pidä.
- Mies 19v
- Minulla on arvoja ja mielipiteitä, mutta osaan olla tuomatta niitä esille mikäli se toista häiritsee (yleensäkkin olen kaikelle aika suvaitsevainen)

Etsisin suurinpiirtein
18-25v henkilöä kämppikseksi. Sukupuolella nyt ei ole väliä.

Muhun yhteyttä saa [email protected]

0

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitään järkeä?

        Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
        Ikävä
        127
        2024
      2. Noniin rakas

        Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
        Ikävä
        102
        1815
      3. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

        Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
        Ikävä
        83
        1611
      4. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

        Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
        Maailman menoa
        61
        1474
      5. Multa sulle

        Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
        Ikävä
        33
        1172
      6. Tavoitteeni onkin ärsyttää

        Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
        Ikävä
        110
        1093
      7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

        Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
        Ikävä
        51
        1063
      8. Ei se mene ohi ajan kanssa

        Näin se vaan on.
        Ikävä
        75
        1056
      9. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

        Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
        Ikävä
        47
        1046
      10. Onko sulla empatiakykyä?

        Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
        Ikävä
        44
        1003
      Aihe