Kuulin että sormus peukalossa ei välttämättö ole merkki seksuaalisesta suuntautumisesta lesboksi. Joillakin heteronaisilla on sormus peukalossa käsihoitojen antamista varten miehille. Jotkut miehet pitävät kun terska on naisen kädessä peukalossa olevan sormuksen tuomasta lisä stimuloinnista.
Peukalo sormuksen merkitys
19
2761
Vastaukset
- Menepävittuun
Aha. Just. Dorka
- en usko
että sekään kodinkonekaupan miespuolinen myyjä, jonka kanssa asioin jokin aika sitten oli lesbo, vaikka hänellä oli sormus peukussa. :)
- rinkula
Voihan sillä miehellä olla poikaystävä:) Peukalo sormusta pitävät miehet ovat sen oloisia että ei tarvitse arvailla suuntautumista.
- 2+1
Siis onko ihan tosissaan joku "sormus peukalossa = lesbo" juttu? En oo ikinä kuullut! Mä olen totaalisen ihastunut erääseen naiseen, jolla on peukalossa sormus. Sen tiedän ettei se ainakaan saman katon alla kenenkään miehen kanssa asu, mutta voinko mä nyt oikeasti alkaa epäilemään että se on naisiin päin?!? Se nainen saa mut aivan sekasin.
- 7+9
Kyllä se on lesbo juttu :) Itse pidän myös vasemman käden peukalossa kultaista sormusta. Ei muuta kun rohkeasti vaan juttusille :)
- 7+15
7+9 kirjoitti:
Kyllä se on lesbo juttu :) Itse pidän myös vasemman käden peukalossa kultaista sormusta. Ei muuta kun rohkeasti vaan juttusille :)
Hei joo, mäkin pidän joskus vasemmassa peukalossa :) Mä en ole kauheasti törmänny sormusta peukalossa pitäviin ihmisiin, musta se ei yleensä edes ole niin esteettistä, joten kyllä sitä voi uesin/aina miettiä, miksi joku niin tekee...
- vanhanaikaista!
täällä suuressa maailmassa on tapana pitää sormusta vasemman jalan ukkovarpaassa. Minullakin on. :)
- jebuu
joo, mäkin pidän ukkovarpaassa sormusta. siitä voi päätellä paljon.varsinkin kovilla pakkasilla:)
- ----------------
jebuu kirjoitti:
joo, mäkin pidän ukkovarpaassa sormusta. siitä voi päätellä paljon.varsinkin kovilla pakkasilla:)
Suuressa maailmassa asuva taitaa olla jossain lämpimässä maassa jossa voi kulkea sandaaleissa läpi vuoden. Olen joskus nähnyt salilla tunneilla joilla ollaan paljain jaloin naisilla sormuksia varpaissa vaikka ulkona on 20 astetta pakkasta:D
- pylpyrä
outs . taas näitä minkävärinen mikäkin missä kohtaa nii oot jotain ... ei jaksa
- 4958656548089
Tiedän yhen naisen, jolla on kultainen sormus oikeassa peukalossa. Ennen jo tätä sormusta, mun tutka värähti tän kyseisen naisen kohdalla aika lujaa... Olinkohan siis oikeassa, että on naisiin(kin) päin?!
- Mun yhdellä
naispuolisella tutulla oli aikoinaan eli muutama vuosi sitten välillä sormus peukalossa. Kävimme niihin aikoihin paljon yhdessä bilettämässä ja koskaan, edes pienessä maistissa hän ei kyllä naisiin päin vilkuillut sillä silmällä. Tunnen hänet kouluikäisestä lähtien ja sen heterompaa naista ei montaa taida olla. Silloin en tiennyt vielä tästä sormushömpötyksestä, muuten olisinkin saattanut suhtautua häneen vähän eri tavalla. ;)
- Peukalosormus
Onhan tää peukalosormusjuttu jo niin vanha, että luulisi kaikkien sen tietävän. Kyllä minä ainakin pidän kaikkia peukkusormusnaisia vähintään bi:nä.
- Heterot kun
ei tuollaisia tiedä, vaikka ne lesboille olisikin itsestäänselvyys. Minäkin tältä palstalta vasta saanut kuulla tuosta asiasta.
- Ihmettelevä nainen
Mielenkiintoista tosiaan...
Löytyykö netistä lista voimassa olevista "lesboustunnuksista"? Olen kuullut mm. "lesbokampauksista", ja aikoinaan L-koodissa mainittiin "lesbomanikyyri".
Olen itse hetero, mutta kyllä minua nämä kiinnostavat. Joskus harkitsin sellaisen peukalosormuksen hankkimista, mutta nyt ymmärrän, että jos olisin sellaista ruvennut käyttämään, minua olisi saatettu luulla lesboksi.
Mielestäni noista tuollaisista koodeista tulisi olla lista netissä. Ihan vakavasti, tytöt :)- Sormus tai ei
Luulen, että olet ainakin bi etkä hetero, kun jälleen kerran lesbopalstalla kirjoittelet.
- Ostamopo
Peukalosormusta käytettiin jousiammunnassa..
http://www.primitiveways.com/archer's_thumb_ring.html - Katajau
Jee nyt mullaki on sormus peukalossa!! :) Kui siistii et on tommosii mist tunnistaa ku en mä vaa tienny yhtää.
- Anonyymi
Minullakin sieni jaloissa ja jalkovälissä, nuoletan miellelläni, ken haluaa.
Myös hanuria saa lipoa pahat visvasyylät ja pukamat, herkkua nam
Saa mutkin tauteja ja muuta mukavaa suuhunsa, slurps
Myös kokkeli piimää valuu jalkovälistä, lol
Nauttikaa lemmestä ja hajuista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1212286
Teemu Keskisarja (ps) loisti- ja hurmasi MTV:n tentissä.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kommentti-keskisarja-sekoitti-pakan-suomiareenan-puheenjohtajatentissa/9180380 Kuten4242163Sinun ja kaipaamasi törmääminen
Missä sinä haluaisit sen satunnaisen kohtaamisen mieluiten tapahtuvan?971176Ammuskelua Eliaksenkadulla
Mikä homma? Hirven metsästykseen vielä lähemäs 3kk. Oliko lie puuman metsästystä..?14974- 44794
Olen pahoillani jos kärsit.
Mutta meidän välejä ei voi korjata. Rakastin sua tiedoksi. Älä tee itelles mitään vaan hae apua.34790Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi109766Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!15764Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte166706Luvattiin työpaikka, mutta mitään ei kuulukaan
Kuinka yleistä tällainen on? Ehdin jo iloita työpaikasta, turhaan, kun mitään ei kuulukaan työnantajasta, joka ilmoitti32689