MB C200 -09

Onko kenelläkään kokemusta Mersun "sähköviasta", kun auton apukuskin puoleiset etu- ja takaparkit vilkuttavat omia aikojaan. Auto sammutettu ja ovet lukittu jo muutama tunti aikaisemmin.
2137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Monesta noista näkee ainakin että takavalojen ledit himmentyneet toisesta takavalosta. Just cee-meseissä W204:ssa.

Äänestä

vaihdetaan yleensä virtalukossa tai muualla sijaitseva prosessori joka antaa älyn monille eri toiminnoille. Sunnuntaina oli VOX-kanavalla auto-ohjelmassa vastaava vika joka ilmeni siten ettei lämmityslaitteen moottori pyörinyt kuin hetken ja muistaakseni SRS häiriövalo paloi. Teetti paljon töitä ennenkuin vika löytyi muttei prosessorin vaihto lopulta paljoakaan maksanut, 230€ eli halpa uuteen virtalukkoon verrattuna. Tuli vaan tällainen juttu mieleen kun luin ongelmasta. Tällaisia nämä väyläohjatut jutut ovat. En muuten tiedä, voiko ohjelmaa nähdä netin kautta. Sen osion nimi on "Autodoktoren" ja kanava VOX.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Farkku mersu kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemusta Mersun "sähköviasta", kun auton apukuskin puoleiset etu- ja takaparkit vilkuttavat omia aikojaan. Auto sammutettu ja ovet lukittu jo muutama tunti aikaisemmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu