--- Saapunut viesti ---
Aihe: Kotkan kaupunginvaltuutettu Pekka Posti antoi perättömän lausuman medialle
Lähetetty: 7.11.2013 9:46
Lähettäjä: [email protected]
MEDIALLE JA KOTKAN KAUPUNGINHALLITUKSELLE
ASIA
Kotkan kaupunginhallituksen varapuheenjohtaja Pekka Posti (sd.) antoi perättömiä tietoja medialle.
SELOSTUS JA PERUSTELUT
Kotkan kaupunginvaltuutettu Pekka Posti on antanut vääriä ja perättömiä tietoja medialle.
Pekka Posti on Kotkan kaupungin virassa opettajana, joten jo pelkästään tämän virka-asemansa perusteella Postin pitäisi pysytellä totuudessa, eikä kertoa perätöntä tietoa medialle.
http://yle.fi/uutiset/taloustilanne_hiertaa_paattajien_valeja_kotkassa/6919789
– Valmistelevat virkamiehet ovat aika kovassa tulessa. Eihän kukaan tahallaan jätä tietoja antamatta, Posti sanoo.
Edellä mainittu Postin antama tieto on emävale ja sen tietää Posti itsekin varmuudella jo pelkästään kaupungin Kervis-asian tiimoilta, jossa Kotkan kaupungin virkamiehet jättävät tahallaan antamatta tietoja allekirjoittaneelle ja valtuutetuille.
Miten kukaan opettajan ja kaupunginhallituksen varapuheenjohtajan asemassa oleva kaupunginvaltuutettu voikin alentua tuollaiseen valheelliseen mediapopulismiin kuin Pekka Posti?
Ja sitten kansanedustaja Sirpa Paatero ihmettelee Kotkan huonoa mainetta, kun Kotkan asioista paljastuu jatkuvasti laittomuutta ja uusia rikoksen tunnusmerkistöllä tapahtuvaa toimintaa, johon Postin ja Paateron kaltaiset poliitikot osaltaan jopa osallistuvat hyväksymällä kaupungin virkamiesten harjoittaman laittomuuden, kuten esimerkiksi jäljempänä olevasta aineistosta ilmenee.
Miksi kaupunginvaltuutetut Pekka Posti ja Sirpa Paatero tukevat Kotkan kaupungin virkamiesten valheellisuutta ja asiakirjaväärennöksiä ja muuta kaupungin virkamiesten laitonta toimintaa Kervis-asiassa?
Haminassa 7.11.2013
Asko Kervinen
Pekka Posti (sd.) antoi perättömän lausuman
SDP=valheellisuus
0
97
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.4863842Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek152886Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2792178Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4502028Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.841374- 1561291
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631158- 811065
- 561029
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411028