Kone jähmettyy bootatessa

Moi,
Ootteko tietoisia mistä johtuu, että kun sammutan läppärini niin se jäätyy siihen ikkunaan missä lukee 'logging off'. On siinä vaikka koko päivän.
Mulla on IBM:n R40 läppäri, jossa XP pro.
Kiitti, jos joku osaa auttaa.
2211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Even Viewer mitä lukee ? Luultavsti joku ohjelma jumittaa

Äänestä
  • " The PMEM service failed to start due to the following error:
    The filename, directory name, or volume label syntax is incorrect. "

    -kun katsoin system puolen event viewerristä


    " The COM Event System failed to create an instance of the subscriber partition:{41F70F3E-56C1-4933-81E3-6E8BAC8B9D70}!new:{6275DF2D-35FE-19D1-8707-00C04FD93327}. CoGetObject returned HRESULT 8000401A. "

    -kun katsoin application puolelta event vieweristä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tero kirjoitti:

Moi,
Ootteko tietoisia mistä johtuu, että kun sammutan läppärini niin se jäätyy siihen ikkunaan missä lukee 'logging off'. On siinä vaikka koko päivän.
Mulla on IBM:n R40 läppäri, jossa XP pro.
Kiitti, jos joku osaa auttaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu