kiinnostaako terveys

HPV-rokote on kielletty Japanissa.Japani on on luopunut rokotteesta. Haittoja ei ole selvitetty!
20154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Muistamme sikainfluensssarokotteen ja . Koko kansa huumeessa. Eikö vain? Otitko sikainfluenssarokotteen ja olet ollut huumeessa.

Äänestä

OLET OLLUT HUUMEESSA

Äänestä

Sikaflunssarokotteen ottajat . Ei ole helppoa.

Äänestä
  • Lääkkeet auttaa JONKUN VERRAN mutta olo on kauhea.

    Äänestä

  • katastrofi elinkauti kirjoitti:

    Lääkkeet auttaa JONKUN VERRAN mutta olo on kauhea.

    SINÄ otit sikainfluenssarokotteen. Ja sun OLO ON KAUHEA. Nyt tyrkytetään HPV joka Japanissa kielletty.

    Äänestä

Jos olet vajakki niin ota. Ala myös polttamaan ja juomaan!

Äänestä

Japani EI ole kieltänyt hpv-rokotetta, se vain ei markkinoi sitä kunnes ovat tutkineet kaikki mediassa levinneet väitteet sen vaarallisuudesta. Rokotteen siellä edelleen saa jos sellaisen haluaa.

Tarkistakaa tämmöiset pelottelujutut ennen kuin rupeatte niihin uskomaan. Ohessa asianmukaista faktaa eikä mitään lasten pelottelua.

"HPV-rokotukset jatkuvat Japanissa. Aktiivisesta kampanjoinnista tosin on luovuttu, kunnes mediassa esitettyjä väitteitä on selvitetty tarkemmin. Muut maat eivät ole muuttaneet HPV-rokotusohjelmaansa Japanin toimintatavan vuoksi. Japanin terveysviranomaiset ovat aiemminkin keskeyttäneet useiden eri rokotteiden käytön mediakohujen vuoksi. Selvityksen jälkeen rokottamista on yleensä jatkettu normaalisti. Arvostetussa lääketieteellisessä Lancet-lehdessä julkaistiin vastikään kirjoitus, jossa arvosteltiin Japania siitä, että siellä päätöksiä rokotteiden käytöstä eivät tee asiantuntevat tahot."
-THL http://www.thl.fi/fi_FI/web/fi/uutinen?id=34565

HPV-rokotteessa on olennaisesti kyse eri asiasta kuin sikainfluenssarokotteessa. Sikapiikki kehitettiin kiireessä eikä sen pitkäaikaisia sivuvaikutuksia ehditty tutkia. HPV-rokote on ollut vuosia käytössä, joten siitä tiedetään enemmän, myös pitkäaikaisista sivuvaikutuksista.

Äänestä

JAPANI ON LUOPUNUT TILAPÄISESTI HPV-ROKOTTEEN AKTIIVISESTA KAMPANJOINNISTA MAHDOLLISTEN HAITTOJEN SELVITTÄMISEKSI.

Äänestä

Sikainfluenssarokoteohjelma oli aikamme suurin terveyskömmähdys.

Äänestä

Ottaminen , antaminen ja tyrkyttäminen.

Äänestä

HAITTAVAIKUTUKSISTA ON KOHUTTU.

Äänestä
  • Vuosituhannen katawsssstrofaalisin terveys MENI TUHANSILTA-ohjelma.

    Äänestä

  • Ja jälleeen kirjoitti:

    Vuosituhannen katawsssstrofaalisin terveys MENI TUHANSILTA-ohjelma.

    Hyvin monetkin terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen lääkärit vakuutti ja vannoi sikaflunssarokotteen olevan puhdas ja hyvä. MUTTA TODELISUUS ON TOISENLAINEN.

    Äänestä

  • Todellisuus olikin kirjoitti:

    Hyvin monetkin terveyden ja hyvinvoinnin laitoksen lääkärit vakuutti ja vannoi sikaflunssarokotteen olevan puhdas ja hyvä. MUTTA TODELISUUS ON TOISENLAINEN.

    Tyrkytetään uutta VAARAA.

    Äänestä

Se on vaarallinen!

Äänestä

Sinä foliohattufanaatikko, joka kirjoittelet useilla eri nimimerkeillä, voisitko nyt vain ottaa ne lääkkeesi ja mennä nukkumaan. Jos pelkäät lääkkeissä olevia mikrosiruja, ota vaikka jotain homeopaattista litkua, tai edes jotain, niin ehkä lumevaikutus saa sinut voimaan paremmin.

Äänestä

kuka aikoo ottaa HPV- rokotteen??

Äänestä
  • No koulusta en sitä enää saa kun on ne jo käyty, mutta aion pyytää kun lekuriin tulee seuraavan kerran asiaa.

    Äänestä

Tätä rokotetta annetaan KOLME kertaa. Yksi ei riitä. Mutta älkää sitten nurisko jos terveys menee.

Äänestä

YLE ilkamoi että 75 prosenttia olisi jo ottanut. Mä en usko yleen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


älä ota!" kirjoitti:

HPV-rokote on kielletty Japanissa.Japani on on luopunut rokotteesta. Haittoja ei ole selvitetty!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu