Oikein kunnioitettavaa kun tälläistä enään viitsitään järjestää. Mutta ihmetystä herättää kenelle nämä kaiken maailman näyttelyt, keskustelutilaisuudet ja konsertit on tarkoitettu? Ei niiden aikatauluihin ehdi mukaan sellainen, joka käy töissä vaikkapa ulkopaikkakunnalla tai jolla on maataloutta.
Tuntuu kuin koko viikko olisi tarkoitettu niille kirkonkyläsille, joilla on aikaa erilaisiin keskustelutilaisuuksiin ja runohetkiin. Monihan toki kiertää paikasta toiseen niiden ilmaisten kahvien perässä.
Flunssalle kiitos siitä, että ehdin illalla Annen kirkkokonserttiin. Kiitos Anne kaunista oli, etenkin äitisi ja sinun yhteislaulut. Toivottavasti ennen joulua laulat vielä kirkossa niin kaikki pääsisivät kuulemaan musiikkiasi.
Karvian Willin kansan viikko.
Krisse
1
223
Vastaukset 1
- 6+3
Joo, olisihan siellä tarjontaa jos vain töiltään sinne ehtisi ja jaksaisi illalla lähteä. Mutta kukapa tätäkin kulttuuria tarvitsee, hyvin tulee toimeen ilman sitäkin.
Täälläkin toivotaan Annen konserttia uusiksi ennen joulua!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791732
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109913En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo105705Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207654- 133628
- 51575
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51562Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä18549- 37546