Miten ei kule enenpää kuin 57?!

Hei, mulla on keeway focuksesssa osia kiinni:
-kisakytkin
-vp jousi 15%
-5g rullat
-suutin 60
-stage6 pro replica
-prikaton

Niin mites ei kule enenpää kuin 57?!
9139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei oo tarpeeks tehoa, aikas yksinkertasta. Mutta kertositko, että mikä ihme vempain tuo kisakytkin oikeen on???

Äänestä
  • Kyllä tuosta tehoa löytyy! ja kisakytkin sisältää kytkinjousen ja semmosen kisa kiekon minkä sisällä ne on, kiihtyvyys paranee

    Äänestä

  • dakalee kirjoitti:

    Kyllä tuosta tehoa löytyy! ja kisakytkin sisältää kytkinjousen ja semmosen kisa kiekon minkä sisällä ne on, kiihtyvyys paranee

    No jos pyörä kulkee vaan 57km/h, niin ei siinä kyllä tehoa ole tai sitten siinä on tosi iso vika. Ja kyllä niin iso vika pitäs huomata ihan itekkin.

    Mutta en kyllä vieläkään älynny, että miksi sitä kytkintä kutsutaan kisakytkimeksi. Eihän tuo kytkin ole edes mihinkään kisakäyttöön tehty. Siinä on vaan jäykempi kytkinjousi ja ilmeisesti vähän kestävämmät kytkinpalat. Ylipäätään skoottereillakaan ei kisata missään isommassa mittakaavassa.

    Tartuin tähän kisa-asiaan ihan vain sen takia, että hirveän usein kuulee puhuttavan kisakytkimestä, kisavariaattorista, kisasähköistä jne... Eikä näillä osilla ole kisaamisen kanssa mitään yhtenäisyyksiä, sillä niitä ei edes käytetä kisoissa. Tai en minä ainakaan kovin usein ole nähnyt telkkarissa mitään MotoGP-mopoja...

    Äänestä

Kerron poliisille, että ajat 57, vaikka laillinen raja mitä mopo saa kulkee on 45.

Äänestä

seokset on perselleen. kyl ton nyt 70 luulis kulkevan.

Äänestä

mä ilmiannan kaikki äidin finninaamat kytille jos lyötyy viritetty mopo, onks kivaa ku kortti lähtee, onks teillä niin vitun vakee ymmärtää että työ ette viritä niitä paskoja mopoja vaa pidätte ne vakio !!

janne

Äänestä
  • Ilmianntko myös muut veron kiertäjät?

    Äänestä

kyllä

Äänestä

Siitä vaan ajamaan... kortti varmaan lähtee aika nopeesti.

tiedän missä vika/viat on mutta en viitsi antaa neuvoja koska kumminkin ajaisit sillä sitten yleisällä tiellä etkä suljetulla tiellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viherah kirjoitti:

Hei, mulla on keeway focuksesssa osia kiinni:
-kisakytkin
-vp jousi 15%
-5g rullat
-suutin 60
-stage6 pro replica
-prikaton

Niin mites ei kule enenpää kuin 57?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu