Karvetista on löytynyt 40 grammaa Amfetamiiniä jalkakäytävän varrelta sekä huumeruisku. Onko jollain tietoa tästä tapauksesta? En halua päästää lapsiani enää yksin ulos koska on juuri vaara että löytäisivät tälläisiä ikäviä yllätyksiä..
huumeita taas Naantalissa
paheiden kaupunki
19703
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Naantalin puhtaus ja ylläpito puoli pitäisi puhdistaa kadut huumeista ja muistakin törkyturvista sekä laittomista toimista.
Siitä kulmasta löytyi. Mahtoi olla hauskaa seurata miten ihmiset reagoivat.... No kannattaa muistaa että huumeet voivat aiheuttaa suurta vaaraa vaikkei niitä käyttäisikään sillä huumeruisku voi aiheuttaa pelkästä uteliaisuudesta jo tappavan taudin.
Taidat olla asiantuntija, kun tiedät aineen amfetamiiniksi? Tuskin kukaan "jättää" 40 grammaa amfetamiinia lojumaan jalkakäytävälle. Arvo kuitenkin satoja euroja.. Raisiolaiset taas täällä puhumassa paskaa.
Pelkkä uteliaisuus ei aiheuta mitään, aina täytyy jotain tehdä. Täs tapaukses koskea piikkiin niin, et menee ihon läpi. Olettaen tietysti, et piikis on jotain tarttuvaa.
40*50 ja sitä rataa....
ihan itsekkö punnitsin pussin koska ei poliisilta tollasia tietoja ulkopuoliset saa...
Ihan ite punnitsit. Miks iteltäs kysyt moista?!
Katsokaa että oli viimeinen kerta kun ilmoittelette pusseistani.
Naantali on meidän ja kenelläkään ei ole puuttumista asioihimme. Olemme Suomen huumemaailman johtokeskus
Näin on asian laita. Vanha naantalilainen sanontaki kuuluu, et mikä tapahtuu Naantalis, tapahtuu Naantalis.
Naantali tarvitsisi oman huumevieroitusyksikön
Löytyykö kannattajia tarpeeksi jos teen aloitteen
Tee aloite! Loistava idea ja ennen kaikkea NA pitää saada Naantaliin..
Kannatetaan
"Karvetista on löytynyt 40 grammaa Amfetamiiniä "
-Asia josta ei näköjään tiedä kukaan muu eikä myös mikään media = provo
H***n****aväittteen tunnistaa siitä ettei uutiselle lötdy lähdelinkkiä sitten mistään. Olen varma etä olisit liittänyt sen "uutisesi" mukaan jos tuo olisi todellisuudessa tapahtunut.
= väite näyttää olevan aivan tekaistu höpöhöpöjuttu.
Varmaan kykenet esittämään noista "huumeista" jotain todisteita jos olen väärästä.
Odotan mielenkiinnolla mitä esität.
aloittajalle sanon että HÖPÖ HÖPÖ!!!!
Meidänkin on pakko saada isoäitimme pois Naantalista. Parempi katsoa kuin katua
En voi muuta sanoa kuin, HUH HUH edelliselle
Taas tätä Naantali vs Raisio hommaa. Jääkää te sinne puolelle ja me tälle
En uskalla enää asua täällä Naanntalissa. On aivan liian rauhatonta
.
.
.
Muuta Turkuun; siellä on rikoksia yli kaksinkertainen määrä Naantaliin verrattuna.
- - - - - - - - - - - - -
Naantali on tilastojenkin valossa erittäin rauhallinen kaupunki
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288639962643.html
"Rikoksia 10.000 asukasta kohden: Naantali 51,6 ja laskua on 40%.
Hyvä Naantali!!!
Verrokkina esimerkiksi:
Raisio 85,1
Turku 114,6
( Naantali 51,6 )