Mikä,ketä ja koska turussa on tapahtunut jotain mikä ravistutti silloin Turkua...itse muistaisin hämärästi isän ja pojan jotka tappoivat samuraimiekalla jonkun....ja eikö joskus joku poika tapettu jossain divarissa?
Murha
Tuleva Poliisi
353598
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Mene Heselle myyjäksi kun tuntuu olevan sinussa siihen kykyjä.
Pystyisin jäljittämään sinun ip:osoitteen....No antaa nyt tämän kerran olla!
Älä luule itsestäsi liikoja, haluttaessa et sinä jäljitä ip:osoitetta ja tuskin mitään muutakaan, sen kertoo jo tekstisi. Kasva, tai vartu vielä muutama vuosi niin ehkä?
Oles nyt poika hiljaa ja laita se seriffin merkki tuttipullosi viereen niin äitisi laulaa tuutilaulun...
Tiedän sinun sähköpostiosoitteen....laitanko postia?No antaa nyt tämän kerran olla!
Tiedän sun äitis puhelinnumeron.... soitanko? No antaa nyt tämän kerran olla!
lopeta se homoilu tältä illalta ja mene tutimaan
Te ette tiedä kenen kanssa olette tekemisissä. Minulla on suhteita poliisiin ja saisin teidät helposti mustalle listalle (Supo,Krp)!!!No antaa nyt tämän kerran olla!
Tiedän missä postilaatikkosi asuu
Vedänkö..?!?
Voisin tehdä teistä kunnianloukkaus rikosilmoituksen!!!No antaa nyt tämän kerran olla!
Voisin pahoittaa mieleni noista sun uhkailuistasi.... pahoitanko? No antaa nyt tämän kerran olla!
kannattaa mennä murhainfon sivuille, sieltä saa asiallisia vastauksia :)
Kiitos asiallisesta vastauksesta...Todella hyvä sivusto toi murhainfo....Jos olisin ton tiennyt en olisi tänne mitään laittanut..Kiitos sinulle!!!!Tekisi mieli lähettää kukkasia sinulle.No antaa nyt tämän kerran olla :)
Jos olisi asiallinen kysymys edes!
Typerään kysymykseen typeriä vastauksia...
No,antaa nyt tämän kerran olla!
Mitä vikaa kysymyksessä muka on?Asiallisesti kysyin ja typeriä vastauksia sain!!!!Vai oliko aihe arka sinulle?Haastaisin sinut kaksinkamppailuun!!No antaa nyt tämän kerran olla!
Oon pitkäst aikaa tääl taas ja voisin kirjoittaa jonkun hauskan kommentin, ku moni tuntuu tykkäävän. No antaa nyt tämän kerran olla!
Vatsa on kuralla ja vessaan pitäis jaksaa...No antaa nyt tämän kerran olla!
Sain tästä päivän parhaat naurut. Jatkanko keskustelua ?!!!No antaa nyt tämän kerran olla!
Mun pää on pehmee..No antaa nyt tämän kerran olla!!!
murha
Ihme vitsipalsta. Mut oikeesti.
Se isä-poikajuttu sattui 1999 tai 2000 uudenvuodenyönä Kauppiaskatu 21 b:ssä, 4.krs kaksiossa. Asunnon omistaja, eli sen yhden halpakauppaketjun omistaja, tappoi (12-vuotiaan poikansa avustuksella) poikapuolensa ja tämän tyttöystävän rituaalimenoissa.
Divarimurha oli Läntisellä Pitkäkadulla siinä mis on nyt se joku xxxparadise vai mikä, jossa on niitä runkkukoppeja. Tuo oli 1984 tai 1985 kesällä. Seksikauppa-antikan omistaja Jorma Patjas tappoi liikkeen takahuoneessa 12-vuotiaan Janne Aikala -nimisen pikkupojan ja käytti tämän ruumista seksuaalisesti hyväkseen.
Olisit antanut vaan olla
Kaipa se osoite Alibissa tai jossain on kerrottukin.
kun nappi otsaan olis nii vääri,iteki käyny tos antikas tuoho aikaan!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Janne_Aikala
Mitä virkaa tuolla hovioieudella edes on, ei mitään, pitkittävät vaan oikeudenkäyntiä ja tulee yhteiskunnalle kalliiksi, tuomarit ja asianajajat rikastuu.
Tuossakin olisivat antaneet vain 12v 1kk, mistä olisi selvinnyt kai puolella. Miten tyhmiä täytyykään olla, että uskovat murhaajan kertomukseen. Ei varmasti kukaan tuossa tilanteessä uhkailisi, vaan lupaisi mitä tahansa päästäkseen vapaaksi.
http://www.finlex.fi/fi/oikeus/kko/kko/1988/19880073?search[type]=pika&search[pika]=murha
Ohase hyvä tietää ku menee sinne koppiin pussien tyhjennykselle, että täällä se tapahtu.
Jaahas ihme antaa olla hinureja täällä..
Miten niin hinureja? Käy siellä kai heteroitakin?
Taidan ottaa pizzan pakkasesta. No antaa nyt tämän kerran olla!!!
Mitä joku pussien tyhjennys liittyy tähän murhaan?
Ei varsinaisesti mutta paikalla on nyt kauppa jonka takahuoneessa on paljon koppeja niissä kundit käyvät tyydyttämässä ja rakastelemassa ja pornofilmit pyörii .
Onko tuollaista laillista?
turussa tapahtuneestako eikä vain turun seudulla
Onko muita kivoja murhia tiedossa Turusta?