eli mitä annatte pennuille (3-6kk) ruoaksi? Onko kaikki sopineet? Jos ei, onko millaisia ongelmia ilmennyt?
Millä ruokitte pentuja?
6
142
Vastaukset
- Sei dieetti
Itse olen antanut pennulle Whiskas Junior märkäruokia sekä kuivaruokaa. Meitin kissa on sen verran nirso, että syö vain hyytelöruokaa. Tällä hetkellä syö Latzin junioroille tarkoitettua ruokaa. Myös kissanmaitoa olen antanut.
- kaikki
kermaviiliä, jauhelihaa yms
kaikki kelpaa kissavauvalle - 1819
Applawsia ja raakaa. Miksi lihansyöjille syötetään viljamössöjä kuten whiskas ja latz??
- 6+9
Vastuutonta antaa kissoille mitään teollista mössöä. Paras antaa kissojen itse huolehtia ravinnonsaannistaan mahdollisimman pitkälle ja lisäruokinnassa jäljitellä luonnonmukaista ravinnonsaantia mahdollisimman pitkälle.
- Varppa
Mitenniin vastuutonta? Terveenä ja onnellisina on meidän kaikki kissat eläneet noilla kaupan purkkiruuilla. Ihmeen ylimenevää vouhotusta joillakin terveysintoilijoilla... Vastuutonta on se että kesy kotikissa päästetään luontoon isojen petojen ja autojen tapettavaksi...
- _Linda_
Olen antanut Golden eagle ja Applaws nappuloita. ZiwiPeak kuivalihaa kostutettuna. AlmoNature, Applaws ja Animonda carny kitten märkäruokaa. Lihaa mm. naudan jauheliha, sydäntä, naudan lihasuikale, kanaa keitettynä, pakaste seitiä kypsennettynä.
Pennulla on järjetön ruokahalu ja hotkii, joten annan pieniä aterioita useasti päivässä. Jos syö liikaa kerralla menee uloste löysäksi ja saattaa oksentaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 163471
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit212392En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321965- 181881
- 821868
- 261592
- 291450
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui361427Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91394Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111334