SD/USB radiosoitinten varmuuskopiointimuisteista

Hei,

Olisi haaveena saada veneeseen (sähköt ovat pois jos venettä ei käytetä) eeprommilla tms varustettu laite kuten tämä:

http://www.telefunken.com/index.php?id=70&classifiedcat_id=58&classified_id=138

70 euron hinta kuitenkin on minusta liian suolainen, koska kiinasta saa esim 20 eurolla samantapaisen.

http://www.ebay.com/itm/Car-Audio-Receiver-Stereo-In-Dash-MP3-Music-Player-Radio-FM-USB-SD-AUX-Input-New-/300963812181?pt=Car_Audio_In_Dash_Receivers&hash=item4612d75355

Mitä luulette, onko näisssä halvoissa nykyvehkeissä automaattisesti asemamuistit tallessa, jos sähköt häviää.
295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tässä on myyjän mukaan sisäinen patteri sähkökatkon varalle:

http://www.ebay.com/itm/Car-mp3-Player-USB-SD-AUX-IN-12V-In-Dash-Car-Audio-Stereo-1047-Car-music-player-/190954029518?pt=Car_Audio_In_Dash_Receivers&hash=item2c75bf41ce

Halusin kuitenkin kaukosäätimen ja tilasin tämän en jaksa odottaa myyjän vastausta koskin backup memorya:

http://www.ebay.com/itm/New-Car-Audio-Stereo-In-Dash-FM-Receiver-with-MP3-Music-Player-USB-SD-AUX-Input-/300963817190?pt=Car_Audio_In_Dash_Receivers&hash=item4612d766e6

Veikkaan että tuossakin on patteri ja jos ei ole niin kakosäätimellä voi ottaa mukavan asennon punkassa ja säätää aseman kohdalleen.

Sairaan hintaisia suomessa vastaavat vehkeet, 40 euroa motonetissä ja biltemassa halvimmat. Kuin myös älypuhelimet ja muu hvuielektroniikka ovat suomessa sairaan hintaisia, esim samsugien ja lumia hinnalla saa muutaman tällaisen:

http://www.fasttech.com/products/1101/10006243/1477602-thl-w100-4-5-qhd-quad-core-android-4-2-jellybean

Tuolta ostin puhelimen lisäksi pojalle pelihiiren 9 eurolla, suomessa vastaava 25 eur.

Äänestä

Löysin tietoja ostamani radion valmistajasta:

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=fi&prev=/search?q=xtonxin&client=firefox-a&sa=X&rls=org.mozilla:en-US:official&nfpr=1&biw=1920&bih=1096&rurl=translate.google.fi&sl=zh-CN&u=http://detail.1688.com/offer/1266785743.html&usg=ALkJrhjMHLdt8P7ILJ9jqu70hjclftRUeg

Tuolta löytyy kuvia laitteen sisuksista ja tehtaasta. Harvasta elektroniikklaitteesta saa tällaista tietoa. Vielä jos käyttöohje olisi netissä, niin markkinointi olisi täydellistä. Teknisissä tiedoissa ilmeisti teho on väärin, pitäisi olla 4x45W.

Jännittävää nähdä miten laite toimii, kunhan saan sen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


säätietoja korpeen kirjoitti:

Hei,

Olisi haaveena saada veneeseen (sähköt ovat pois jos venettä ei käytetä) eeprommilla tms varustettu laite kuten tämä:

http://www.telefunken.com/index.php?id=70&classifiedcat_id=58&classified_id=138

70 euron hinta kuitenkin on minusta liian suolainen, koska kiinasta saa esim 20 eurolla samantapaisen.

http://www.ebay.com/itm/Car-Audio-Receiver-Stereo-In-Dash-MP3-Music-Player-Radio-FM-USB-SD-AUX-Input-New-/300963812181?pt=Car_Audio_In_Dash_Receivers&hash=item4612d75355

Mitä luulette, onko näisssä halvoissa nykyvehkeissä automaattisesti asemamuistit tallessa, jos sähköt häviää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu