Lufthansan check-in Firenzessä

FLO-HEL

Yritin tehdä Firenzen kentällä check-iniä automaatilla Lufthansan lennoille Franfurt-Hki. Kaikki muu onnistui, sain näytölle lentoni tiedot ja istumapaikkani, mutta en saanut lippua tulostettua sitten millään. Eipä ollut LH:n virkailijaakaan saatavilla, joka olisi katsonut, missä mätti, että osaisin ensi kerralla toimia oikein.
Lähtöselvitystiskillä kerroin ongelmasta, mutta siinä vain kohautettiin hartioita ja tehtiin "vanhanaikainen" check-in.
Ei kai syynä ollut, että tulin vaihtolennolla, ja koneen olisi pitänyt suoltaa kaksi lippua?
Jäi vaivaamaan. missä mätti, haluaisin seuraaavalla kerralla olla fiksumpi.

3

149

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+1

      Tuskin teit mitään väärin, joskus niissä vain on häiriöitä ja silloin homma hoituu tiskillä ilman ihmeempiä kommervenkkejä. Vaihdollisesta matkasta kyse tuskin oli, koska se on onnistunut Lufthansan automaateilla jo vuosia. Firenzen läheltä Bolognasta olen useammankin kerran chackannut Lufthansan automaatilla Helsinkiin asti ilman ongelmia. Siellä tosin ainakin pari vuotta sitten ongelmana oli automaattien pieni määrä, joten niihin muodostui jonoja.

      Kokeile vain ensi kerralla uudestaan. Ei siinä mitään ihmeellisiä kikkoja pitäisi olla.

    • FLR vai FLO

      FLO = Florence, SC, USA
      FLR = Florence (Firenze), Italy

      • flo-hel

        Voi voi kun olet fiksu, sinä "FLR vai FLO", mutta et osannut kysymykseeni vastata. Kas kun et huomannut toista kirjoitusvirhettäni, siellähän luki Franfurt. Täydellisiä emme ole kukaan.
        KIITOS ensimmäiselle vastaajalle, toivottavasti vika oli sitten koneessa eikä minussa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2250
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      67
      861
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      822
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      535
      756
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      677
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe