Kannattaako mennä Relluun?

Kertokaapas kokemuksia Tampereen lyseon lukiosta, onko hyvät opettajat jne..
2380
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Todellakin, jos vaan keskiarvo riittää! Rellussa on mahdollisuus opiskella monipuolisesti kaikenlaista: IB, eurooppa-linja, paljon kieliä ja luonnontieteitä jne. Mun mielestä ainakin suurin osa opettajista on tosi hyviä ja jotkut aika sympaattisiakin tapauksia. Tietysti jokaisella on omat mielipiteensä eri opeista, mutta keskimäärin tosi mukavia, kannustavia ja osaavia.

Rellussa on tosi hyvä yhteishenki ja tunneilla on oikeasti työrauha. Tässä esittelyvideo, josta voin oikeasti allekirjoittaa kaiken :) http://www.youtube.com/watch?v=jo5aIBelq3g

Äänestä

Rellu on paras

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mietiskelijä kirjoitti:

Kertokaapas kokemuksia Tampereen lyseon lukiosta, onko hyvät opettajat jne..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu