Morjensta.
Miten voin tehdä pikakuvakkeen joka aloittaa diashown automaattisesti.
Kiitos etukäteen.
Kuinka aloittaa diashow pikakuvakkeesta
Hörhär
4
263
Vastaukset
- Peruskauraa
Tee pikakuvake siihen diashowun niinkuin pikakuvake tehdään.
Resurssienhallinta -> etsi se diashow -> klikkaa hiiren oikealla -> Lähetä työpöydälle - muuan mies
Tallenna se esitys *.pps(x) muodossa ja tee siitä tuo pikakuvake. PPS- muoto käynnistyy suoraan esitystilaan.
- Hörhär
Kiitosta. Välttyy siltä kun aina joku rupee yleisön edessä arpomaan missä se "aloita diashow" painike nyt sadannen kerran taas olikaan.
- muuan mies
Niinpä,
Ehkä tuo on helpompi kuin jaksaa aina muistaa, että F5 käynnistää diashown ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-599437Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain1367154Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite1036652Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin1804987- 1714779
Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.983543- 1702451
- 662328
Miksi miehen on hankala ymmärtää
Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.1642283- 572097